«ЗА МАЙБУТНЄ»: районні та обласні державні адміністрації мають бути ліквідовані

У партії «За майбутнє» констатують, що незавершеність реформи децентралізації гальмує розвиток громад. Тому повноваження держадміністрацій необхідно передати органам місцевого самоврядування.

zamajbutne

Їх повноваження потрібно передати громадам

Реформа децентралізації не матиме повноцінного ефекту без перерозподілу повноважень органів держвлади на місцях органам місцевого самоврядування, - переконані в політичній партії «ЗА МАЙБУТНЄ».

Виконавча влада на місцях повинна належати не призначеним згори головам держадміністрацій, а виконкомам, сформованим місцевими радами. Лише в такому випадку громади матимуть усі можливості для успішного розвитку.

Як зазначають у партії «ЗА МАЙБУТНЄ» районні та обласні державні адміністрації мають бути ліквідовані. А їх повноваження передані виконкомам, сформованим із представників органів місцевого самоврядування. Відношення між центром та регіонами мають формуватися на рівноправних й партнерських засадах, адже нашою спільною метою є успіх України та добробут кожного громадянина.

В партії «ЗА МАЙБУТНЄ» наголошують, що відповідні реформи слід проводити через зміни до Конституції. А ухвалений за основу в березні цього року законопроект про зміни до закону "Про місцеві державні адміністрації" - вимушений компроміс.

Як підкреслюють в партії «ЗА МАЙБУТНЄ», сьогодні незавершеність реформи органів державної влади на місцевому рівні є одним з чинників, що гальмує розвиток громад. Призначені зверху керівники районних та обласних державних адміністрацій й надалі відчувають себе «господарями» районів та областей. Вони мають суттєві повноваження, але не несуть жодної відповідальності перед жителями.

Склалася парадоксальна ситуація: завдяки реформі децентралізації держава передала частину повноважень, а ще більше відповідальності на місця. З іншого – чиновники в Києві через голів районних та обласних держадміністрацій надалі диктують громадянам, як їм розвивати громаду. Часто рішення, ухвалені в столиці та нав’язані громадам не враховують особливості місцевого соціально-економічного розвитку й не відповідають стратегії розвитку територіальної громади.

В партії «ЗА МАЙБУТНЄ» погоджуються, що поспішати й проводити не продумані реформи не варто. Інакше можна «наламати дров», як це трапилося під час укрупнення районів та громад, протиснуте владою. Тоді, поспішаючи ухвалити рішення (постанову № 3650), влада  проігнорувала інтереси громад та заклики опозиції, зокрема, й партії «ЗА МАЙБУТНЄ». Але саме у випадку реформування органів держвлади на місцях та передачі повноважень сформованим органами місцевого самоврядування виконкомам рішення потрібно ухвалювати якнайшвидше.

Як зазначають у партії «ЗА МАЙБУТНЄ», запропоновані владою зміни до закону про місцеві держадміністрації (законопроект №4298) – це кращий, компромісний варіант за умов, що провести кардинальне реформування шляхом внесення змін до Конституції у влади немає ані можливостей, ані політичної волі. Саме тому представники депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» у парламенті підтримали проект в першому читанні з умовою подальшого доопрацювання.

Однак, зауважують в партії «ЗА МАЙБУТНЄ», навіть доопрацьований та ухвалений закон має розглядатися, як перехідний: перерозподіл повноважень повинен відбутися через зміни до Основного закону.

Популярное:

Фотогалерея

Мы в Facebook