В Сумах создали петицию об отмене решения исполкома о повышении стоимости проезда до 4 грн

otmena 4grnНа сайте онлайн-петиций появилось обращение Анны Горпинич «Отмена решения исполнительного комитета СМР о повышении тарифа на услуги частных перевозчиков (маршрутные такси) в г. Сумы».

«На сьогоднішній день в Сумах влада та перевізники об'єдналися проти містян: одні у своїх розрахунках значно занижують обсяг перевезень, інші значно завищують їх вартість.

За даними перевізників загальна річна сума їхніх затрат для перевезення 32 млн. пасажирів (а це в середньому 12 осіб на рейс!) складає близько 140 млн.грн. За припущеннями влади річний пасажиропотік більший у два рази (60 млн.), але водночас незрозуміло звідки пропонується брати до уваги вдвічі більший розмір затрат (280 млн.грн.)

При цьому щоденно кожен водій здає "хазяїну" близько 1000 грн. "плану" (було 800-1000, після нового конкурсу план виріс до 1000-1200), тобто чистої виручки без урахування заправки, власної зарплатні та дрібного ремонту, що сплачується за рахунок "свєрхплана". За рік із 300 машин виходить понад 100 млн. "лівої" неоподаткованої готівки. І от саме ці тіньові доходи(з яких мали бути сплачені податки до міського бюджету), виконком погодив своїм рішення, дозволивши перевізникам і далі розвивати тіньову економіку.

Вимога громадськості показати реальні затрати, доходи та обсяг перевезень міською владою ігноруються! Де-факто за ініціативи секретаря міськради виконкомом було погоджено закладення у тариф плану "лівого" прибутку перевізників у розмірі понад 100 млн.грн. на рік.

20 травня 2017 року відбулися загальні збори мешканців міста Суми, скликані для обговорення та вирішення проблемних питань з перевезення пасажирів, які виникли через систематичне ігнорування членами виконавчого комітету міської ради, міським головою, його заступниками та службовими особами виконавчих органів ради прав і свобод мешканців міста Суми при проведенні транспортного конкурсу, затвердженні його результатів, постійному необґрунтованому та свавільному підвищенні вартості поїзду в міському транспорті, який працює в режимі маршрутного таксі з 3 до 4 грн.

Загальними зборами була ухвалена резолюція, у якій були викладені вимоги громади м. Суми, а саме:

1. Скасувати на найближчій сесії міської ради вартість проїзду в 4 грн.;

2. Скасувати на найближчій сесії міської ради результати транспортного конкурсу;

3. Визначити кількість рухомого складу комунального транспорту (тролейбуси та автобуси), що дозволить здолати монопольне становище приватних перевізників у місті та здійснити негайну закупівлю такої кількості комунального транспорту за кошти міського бюджету. Забезпечити пріоритет комунального транспорту в місті.

4. Організувати та провести транспортний конкурс з перевезення пасажирів в режимі маршрутного таксі з умовами, які забезпечать якість та безпеку перевезення пасажирів та після публічного і відкритого обговорення цих умов з мешканцями міста (базова умова така, що автобуси мають бути не менш, ніж 2015 року випуску);

5. Визначити протягом одного місяця пасажиропотік за кожним маршрутом руху, як тролейбусів та автобусів, що працюють у звичайному режимі руху, так і автобусів, що працюють у режимі маршрутного таксі з залученням мешканців міста, представників громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації;

6. Відставка виконавчого комітету міської ради, секретаря міської ради, першого заступника міського голови, заступників міського голови та проведення службового розслідування стосовно службових осіб виконавчих органів ради, які винні у виникненні проблемних питань з перевезення пасажирів.

7. Створення робочої групи з контролю за виконанням діючих договорів з приватними перевізниками до складу якої включити 6 представників громадськості, 2 представника виконавчих органів Сумської міської ради. Взяти за основу, що пропозиції робочої групи щодо розірвання договорів з перевізниками мають обов’язковий характер для Сумської міської ради.

Ухвалена резолюція була передана міському голові Олександру Лисенку для ознайомлення та виконання вимог громади. Нажаль, наразі реакції з боку міської влади не спостерігається.

Закликаємо громадськість підтримати дану петицію, щоб примусити міську адміністрацію почути вимоги жителів та виконати вище викладені пункти в повному обсязі", - сообщается в петиции.

Популярное:

  1. Информация

Фотогалерея

Мы в Facebook