Сумські депутати вимагають від «Сумигазу» включити людям газ

gaz1Депутати міської ради під час позачергової сесії ухвалили рішення «Про забезпечення захисту прав громадян у зв’язку з припиненням постачання природного газу в багатоквартирних будинках на території міста Суми».

Впродовж останніх трьох днів, повідомив міський голова, він кілька разів зустрічався з представниками ПАТ «Сумигаз», втім знайти порозуміння не вдалось. Його позиція, зазначив очільник обласного центру, непохитна: надавач послуг поновлює постачання газу до будинків, що були відключені, і лише після цього можливе проведення перемовин щодо варіантів участі міського бюджету у фінансуванні оснащення осель містян індивідуальними приладами обліку газу, на кшталт того як нині виділяються кошти на проведення ремонтних робіт у житлових будинках.

Результатом спільної роботи міського голови та депкорпусу стало ухвалення рішення «Про забезпечення захисту прав громадян у зв’язку з припиненням постачання природного газу в багатоквартирних будинках на території міста Суми».

У документі йдеться про те, що ПАТ «Сумигаз» знехтувало рішенням міської ради «Про впорядкування питань щодо встановлення (монтажу) будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу». Підтвердженням цього стало встановлення протягом 2017 року загальнобудинкових вузлів обліку в багатоквартирних будинках і підготовка до їх монтажу без згоди співвласників багатоквартирних будинків, відключення газу без повідомлення мешканців.

Станом на 14 грудня ПАТ «Сумигаз» вже припинило подачу газу до 16 багатоквартирних будинків Сум. Нині блакитне паливо відсутнє за адресами: вул. СКД, 46, СКД 3, СКД, 3/1, вул. Зеленко, 10, вул. Новомістенська, 37, вул. Заливна, 17, вул. Заливна, 19, вул. Супруна, 21, вул. Г. Кондратьєва, 134/4, вул. Г. Кондратьєва, 144/2, вул. Героїв Крут, 40, вул. Харківська, 23, вул. Інтернаціоналістів, 4, вул. Інтернаціоналістів, 12, вул. Холодногірська, 45, вул. Реміснича, 10.

Загалом без газопостачання з 1 січня 2018 року можуть залишитись 134 багатоквартирних будинки в обласному центрі.

Враховуючи реальну загрозу створення надзвичайної ситуації на території міста з 1 січня наступного року, міські обранці рекомендували обласній державній адміністрації, як органу державної виконавчої влади, забезпечити виконання ПАТ «Сумигаз» вимог законодавства щодо забезпечення соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування щодо співвласників (мешканців) багатоквартирних будинків на території міста Суми за адресами : вул. СКД, 46, СКД 3, СКД, 3/1, вул. Зеленко, 10, вул. Новомістенська, 37, вул. Заливна, 17, вул. Заливна, 19, вул. Супруна, 21, вул. Г. Кондратьєва, 134/4, вул. Г. Кондратьєва, 144/2, вул. Героїв Крут, 40, вул. Харківська, 23, вул. Інтернаціоналістів, 4, вул. Інтернаціоналістів, 12, вул. Холодногірська, 45, вул. Реміснича, 10.

Окрім того депутати вирішили створити Загальноміський координаційний штаб при міському голові, до складу якого увійдуть представники Нацполіції, СБУ, прокуратури, Управління Держпраці, профільної депутатської комісії.

Обранці погодились із пропозицією секретаря міської ради Андрія БАРАНОВА вимагати від ПАТ «Сумигаз» протягом наступних двох днів відновити газопостачання у відключених будинках.

За пропозицією Євгена СКОРОБАГАТСЬКОГО до проекту рішення внесли пункт щодо заборони ПАТ «Сумигаз» надалі відключати багатоповерхівки від блакитного палива.

Доповнили запропонований проект рішення й пропозицією депутата Володимира ЧЕПІКА – доручити виконавчому комітету при розгляді проекту бюджету міста на 2018 рік передбачити фінансування на надання сумчанам вторинної правової допомоги при порушенні їхніх прав підприємством-монополістом.

За ініціативи депутата Володимира ШИЛОВА доручили департаменту інфраструктури міста до наступного сесійного засідання, що відбудеться 21 грудня, розробити програму встановлення індивідуальних лічильників газу на умовах співфінансування за рахунок коштів міського бюджету та споживачів; вирішили запросити на наступну сесію керівника Сумської місцевої прокуратури Валерія МОГИЛЬНОГО, аби він надав оцінку правомірності дій газовиків; доручили міському голові до 18 грудня звернутись до профільного комітету Верховної ради України та Кабінету Міністрів з пропозицією на три роки відтермінувати запровадженя механізму постачання природного газу за умови його комерційного обліку для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується тільки для приготування їжі.

Напрацьований у сесійний залі проект рішення підтримали 24 депутати.

Популярное:

  1. Информация

Фотогалерея

Мы в Facebook