Сумські студенти їздили в Крим на практику

krymНа практику до окупованого півострова. Група студентів 1-3 курсів Сумського педуніверситету практикувалася в Криму. Туди поїхали майбутні фахівці у туристичній галузі. За словами ректора вишу, поїхали туди, бо на Сумщині немає маршрутів відповідної складності.

Говорить Юрій Лянной, ректор Сумського державного педуніверситету ім. А.С. Макаренка:

«Відповідно до навчальної програми за спеціальністю «туризм», є в них дисципліна «підвищення професійної майстерності», відповідно до цієї програми студенти повинні пройти 6 категорійних походів. Ці походи ідуть і по нашій місцевості, але є низка походів таких категорій, які потребують гірської підготовки».

Ректор показує план маршруту, затверджений керівництвом університету: з міста Судак – до перевалу Ангар. З 27 квітня по 7 травня:

«Закутайло Денис повів 13 осіб за програмою чи 2, чи 3 категорією складності Кор.: – Як ви вважаєте, допустимі такі походи на окуповані території? Ректор: – Ви знаєте, перед тим, як це вирішувати, ми узгодили це питання з СБУ».

Олеся Рапута, речник начальника Управління СБУ в Сумській області:

«Управлінням СБУ в Сумській області санкцій щодо виїзду студентів для проходження практики не надавалось, оскільки це не передбачено чинним законодавством України».

Чи не боялися батьки відпускати дітей до Криму, питаємо в учасниці походу – першокурсниці Аліни Федорківської:

«Місцеве населення ставилось до нас дуже добре, віднеслись з розумінням, що ми приїхали. Навіть підтримували, говорили: приїжджайте до нас ще. Батьки ставились також гарно, підтримали, коли наші викладачі запропонували поїхати».

Професійні туроператори Сум групи до Криму не посилають. Говорить менеджер туристичної агенції Інна Шевченко:

«Крим ми на даний час не продаємо, тому що немає попиту на нього. В принципі, коли відбулись усі ці події по Криму, в принципі ми тоді і перестали його продавати. На даний час ми продаємо Затоку, Одесу. У людей, в першу чергу, грає патріотизм, відповідно, не хочуть люди мандрувати до окупованого Криму».

Джерело: UA:Суми

Популярное:

  1. Погода
  2. Информация

Фотогалерея

Мы в Facebook