Підвищення енергоефективності в освітніх закладах місті Суми

energy1 квітня 2018 офіційно стартував проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», який є переможцем грантового конкурсу Європейської Комісії «Підтримка міст Східного партнерства в реалізації планів дій сталого енергетичного розвитку в рамках Угоди Мерів». 

На початку нового 2018-2019 навчального року в школах-учасницях проекту (ССШ №7, ССШ №9 та ЗОШ №20) відбулися батьківські збори та педагогічні ради, які стали гарною нагодою для експерта з комунікацій Вікторії Ломаки, презентувати педагогічним працівникам та батькам школярів проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах міста Суми».

Презентація містила вичерпну інформацію про події, які передували початку проекту, а саме про приєднання міста до провідної європейської ініціативи «Угода мерів» 29 вересня 2015 року, затвердження у вересні 2016 року Сумською міською радою Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Суми до 2025 року (ПДСЕР), крім того мету, терміни реалізації проекту, об’єкти на яких він буде впроваджуватися – три сумські школи ССШ №7, ССШ №9 та ЗОШ №20, а також  інформаційні сторінки проекту в соціальних мережах за допомогою яких можна дізнаватися актуальну інформацію про перебіг проекту. 

Мета проекту – скорочення споживання енергоресурсів будівлями вищезгаданих шкіл (№7, №9 та №20) шляхом їх термомодернізації, що не лише забезпечить скорочення викидів СО2 та витрат на оплату енергоносіїв, але й покращить  умови перебування учнів і персоналу в приміщеннях шкіл.

Комплексна термомодернізація будівель навчальних закладів фінансується в рамках Програми Європейського Союзу «Угода мерів - Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) та реалізується Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради

У перший рік реалізації проекту головна увага приділятиметься підготовчій частині до реалізації проекту, зокрема проведенню енергоаудитів, за результатами яких будуть визначені заходи з енергозбереження, що будуть впроваджуватися в школах, після чого буде розроблена проектна документація та проведені закупівлі.

Також, у вересні 2018 року під час класних годин у рамках відзначення Міжнародного дня охорони озонового шару учні середніх та старших класів ССШ №7, ССШ №9 та ЗОШ №20 мали змогу отримати інформацію про проект. Молодші школярі дізнавалися про можливості економії енергоресурсів у школі в ігровій формі а також переглянули мультфільм про шляхи енергозбереження вдома.

20 вересня 2018 року в ССШ № 9 під час відкриття Zero Waste Day в рамках Всеукраїнського проекту Zero Waste School Ukraine проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» був презентований представникам учнівського самоврядування, педагогам – організаторам та вчителям біології міста. На заході також були присутні гості: заступник начальника управління освіти і науки Сумської міської ради Назаренко Олена Віталіївна та працівник відділу з енергоефективності управління освіти і науки Сумської міської ради Тімченко Аліна Володимирівна.

Для розповсюдження інформації про проект серед батьків учнів, школярів, вчителів та технічних працівників ССШ №7, ССШ №9 та ЗОШ №20 передбачається проведення для них всеобучів, флешмобів, виступів промокоманд навчальних закладів, конкурсів, екологічних акцій тощо.

Новини про проект можна знайти на спеціально створених сторінках в соціальних мережах та на сайті Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.

http://finance.sumy.ua/

https://www.facebook.com/EU4Sumy/

https://www.instagram.com/eu_sumy_energy_project/

https://www.youtube.com/channel/UCmR1CkYkI3rvC8K6mRODdtQ

Популярное:

  1. Погода
  2. Информация

Фотогалерея

Мы в Facebook