У Сумах визначились із концепцією реконструкції та благоустрою Театральної площі

teatralnaiaУ Сумах завершився відкритий архітектурний конкурс на визначення кращої проектної пропозиції із комплексної реконструкції забудови та благоустрою площі Театральна.

Про умови його проведення та про те, якою може постати після реконструкції одна з головних площ міста, сьогодні під час брифінгу розповіли перший заступник міського голови Володимир ВОЙТЕНКО, начальник управління архітектури та містобудування Андрій КРИВЦОВ та голова Сумського осередку національної спілки дизайнерів України, голова журі конкурсу Юрій ХАРЧЕНКО.

«Потрібно реагувати на динаміку сьогодення і шукати шляхи реалізації даного простору для того, щоб задовільнити потреби максимальної кількості людей, – зауважив Володимир Войтенко. – Конкурс пройшов максимально прозоро і відкрито. Усі роботи достойні, при цьому завдяки професіоналізму членів журі та авторських колективів ми окреслили напрямок нашої подальшої роботи».

Конкурс проводився з 16 жовтня 2018 року по 9 січня 2019 року.

За заявами претендентів на участь у конкурсі замовник конкурсу, управління архітектури та містобудування міської ради, надало конкурсну документацію 12 претендентам. В установлений термін надійшло шість робіт. Три роботи авторських колективів з Сум, одна робота з Харкова і дві пропозиції з Києва.

До розподілу призових місць члени журі підійшли з усією відповідальністю. Більшістю голосів ухвалили рішення перше місце не присуджувати. Однак за основу майбутнього проекту було прийнято концептуальне рішення, яке запропонували срібні призери архітектурного конкурсу.

Відкритим голосуванням другу премію присудили пропозиції авторського колективу у складі сумчан Бориса БУРЯЧКОВА, Дар’ї БУРЯЧКОВОЇ, Артура СУЛЕЙМАНОВА та Анни ПЕТРОВОЇ.

Ключові моменти, на яких акцентували увагу в умовах конкурсу, – транспортна схема, даний проект має вирішення цієї проблеми – це багатоповерховий паркінг. Також була необхідність врахувати підземний простір під чашами фонтанів, а це більше 1 тис. м2.

Знахідкою даної концепції голова журі вважає розміщення фонтанів із різнокольоровим підсвічуванням паралельно фасаду будівлі обласного академічного театру ім. Щепкіна.

«Під час проведення Всеукраїнського фестивалю «Сурми України», чи будь-якого іншого мистецького дійства, це буде неймовірне видовище», – зауважив Юрій Харченко.

Також він наголосив, – думка архітекторів, оцінювачів робіт однозначна – зміни до концепції мають бути внесені. Цей простір архітектори вважають доцільним наситити об'єктами, котрі задовільнять максимальну кількість людей.

«Дуже суттєво і гарно попрацювали усі творчі колективи, за що їм велика подяка, – зауважив Володимир Войтенко. – Театральна площа має бути центром відпочинку людей усіх поколінь».

Наразі журі конкурсу обрало лише ідею, яка б відповідала сучасним архітектурним вимогам, а головне приваблювала сумчан та гостей міста. Звичайно реалізація саме цієї концепції дороговартісна, тому надалі опрацьовуватиметься питання залучення інвесторів.

Перший заступник міського голови зауважив, від конкурсу до реалізації реконструкції проекту потрібно пройти багато регламентних процедур: «Коли ми дійдемо до безпосередньої реалізації майбутнього проекту, то всі зміни будуть розглянуті на містобудівній раді з залученням громадськості, щоб кожен бажаючий міг висловити свою думку, якою б хотів бачити головну площу міста».

Популярное:

  1. Информация

Фотогалерея

Мы в Facebook