На Сумщине при содействии властей процветает коррупция и игровой бизнес

korrupciaНародный депутат Андрей Деркач просит проверить факты незаконной слежки со стороны правоохранительных органов, «крышевания» сумской прокуратурой и милицией игрового бизнеса и отмывания НДС.

По информации, требующей проверки, в течение с 2010 года по первый квартала 2012 года руководством прокуратуры Сумской области принимались действенные меры по ликвидации игорного бизнеса на территории Сумской области. Была прекращена деятельность более 30 игорных заведений, возбуждено серию уголовных дел, значительное количество которых направлено в суд, но с апреля 2012 года под «патронатом» первого заместителя прокурора г. Сумы Маслюка С.В. на территории г. Сумы начали функционировать и работают по настоящее время под вывеской «предоставление услуг по пользованию Интернетом» почти 40 объектов, где проводятся азартные игры.

Каждый месяц владельцы нелегальных игорных заведений передают, по информации, требующей проверки, лично Маслюку С.В. через Стрижака А.П. в качестве взяток средства из расчета 135 долларов США с компьютера, и 250 долларов США с игрового автомата. По информации из депутатского обращения в городе Сумы функционирует 422 объекта (компьютеры и игральные автоматы), на которых играют в азартные игры. Исходя из этого, игровые заведения города Сумы дают взятку представителям милиции и прокуратуры на сумму около 70 000 долларов ежемесячно.

igralnye-avtomaty-v-sumah

Начиная с апреля 2012 года по настоящее время ни одно уголовное дело (уголовное производство) в отношении лиц, которые занимаются игорным бизнесом в г. Сумы, в суд не направлялись.

Кроме этого, по информации, требующей проверки, Маслюк С.В. на неформальных встречах представляет себя как следующий прокурор области (все вопросы «на верху» уже почти решены и выкуплены). Он сейчас собирает под себя команду силовиков том, что, по его мнению, нынешние руководители (которых нужно немедленно менять или «повышать») Прокуратуры - Р.М.Билоконь, УМВД - О.М.Демченко, УСБУ - С.Е.Курман являются карьеристами и работают на «Государство» и Киев, и мешают развернуться для заработка денег.

Полный текст депутатского обращения читайте ниже.

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

№ 382/2-35

11 березня 2013 року

Секретарю Ради національної безпеки та оборони України Клюєву А.П.

Шановний Андрію Петровичу!

Під час виконання депутатських повноважень мені стало відомо, що у період з 20 по 24 лютого 2013 року відносно мого помічника- консультанта народного депутата України (на громадських засадах), першого заступника голови Сумської обласної ради, голови депутатської групи «За розвиток північної Сумщини» — Бояринцева Олега Анатолійовича, за інформацією, що потребує перевірки, управлінням оперативної служби УМВС України в Сумській області за ініціативою першого заступника прокурора м. Суми Маслюка С.В. та начальника Сумського міського відділу внутрішніх справ Рапути В.І. проводилось незаконне візуальне спостереження з використанням спеціальних технічних засобів.


За інформацією, що потребує перевірки, негласні слідчі (розшукові) дії проводились у м. Суми, Глухові та Шостці. Інструктаж та грошове забезпечення з розрахунку 300 грн. на людину здійснював старший оперуповноважений відділу карного розшуку Сумського міського відділу УМВС України в Сумській області Максим Мельниковський. Заходи здійснювалися без отримання документів оперативного прикритгя та на власних транспортних засобах, один з яких фольксваген «РASSАТ» д.н.з. 082-49 СА, який використовувався до 2004 року і наразі в базі даних ДАІ не значиться. Крім цього, відомо перелік прізвищ працівників УОС УМВС України в Сумській області, які здійснювали незаконні слідчі дії, зокрема:


- Заїчка Артур Олександрович,

- Ворона Олександр Вікторович,

- Коцар Іван Васильович,

- Шумило Сергій Вікторович,

- Грищина Геннадій Іванович.

Дані протиправні дії були здійснені групою осіб з метою перешкоджання моєї діяльності, як народного депутата України, та депутата Сумської обласної ради Бояринцева О.А. щодо боротьби з фактами корупційних дій в Сумській області, викладених, в тому числі, в виступах, депутатських зверненнях щодо недопущення злиття правоохоронних органів з представниками ОЗУ, в тому числі в сфері грального бізнесу, незаконного отримання ПДВ, фіктивного підприємництва, тощо.

За інформацією, що потребує перевірки, протягом з 2010 року по перший кварталу 2012 року керівництвом прокуратури Сумської області вживалися дієві заходи щодо ліквідації грального бізнесу на території Сумської області. Була припинена діяльність більш ніж 30 гральних закладів, порушено серію кримінальних справ, значна кількість яких спрямована до суду, але з квітня 2012 року під «патронатом» першого заступника прокурора м. Суми Маслюка С.В. на території м. Суми почали функціонувати і працюють по теперішній час під вивіскою «надання послуг з користування Інтернетом» майже 40 об’єктів, де проводяться азартні ігри. Кожен місяць власники нелегальних гральних закладів передають, за інформацією, що потребує перевірки, особисто Маслюку С.В. через Стрижака О.П. у якості хабарів кошти з розрахунку 135 доларів США з комп’ютера, та 250 доларів США з грального автомата.

Нижче наведені власники та адреси закладів, за інформацією, що потребує перевірки, надають послуги у сфері грального бізнесу на території м. Суми:

ПП Скорина

- вул.Засумська, 5(13 комп’ютерів);

- вул.Іллінська, 12 (15 комп’ютерів);

- вул.Набережна р. Стрілка, 10 у барі «ШАБО» (15 комп’ютерів);

- вул.Курська ( територія Курського ринку) (10 комп’ютерів);

- вул. Л. Українки, 6 (15 комп’ютерів);

вул. Харківська, 12 (18 комп’ютерів, 4 автомати (однорукий бандит).

ПП Симоненко

вул.Курська, 105 (10 комп’ютерів) ;

вул.Металургів 17 (15 комп’ютерів).

ПП Видюк

вул. Інтернаціоналістів, 18 (15 комп’ютерів);

вул. Харківська, 1 (12 комп’ютерів, 6 автоматів (однорукий бандит).

ПП Панасенко

вул. Металургів, 16 (5 комп’ютерів);

вул. Октябрська, 2 (5 комп’ютерів);

вул. Інтернаціоналістів, 18 (5 комп’ютерів);

вул.Черепіна, 29 (5 комп’ютерів);

вул. Інтернаціоналістів, 21 (7 комп’ютерів);

вул. Охтирська, 18 (6 комп’ютерів);

вул. Казацький Вал (5 комп’ютерів).

ПП Стрижак О.П.

вул. Червона Площа, 5(18 комп’ютерів);

вул. Привокзальна, 5/3 у приміщенні кафе «Експрес» (16 комп’ютерів);

вул. Набережна р. Стрілки поблизу зупинки транспорту (19 комп’ютерів);

вул. Воскресенська у приміщенні бару «Зодіак» (20 комп’ютерів);

вул. Харківська, 4 (11 комп’ютерів, 6 автоматів (однорукий бандит).

ПП Петрос

вул. Соборна, 33 (15 комп’ютерів);

вул. Воскресенська, 3(12 комп’ютерів);

вул.Металургів, 17(12 комп’ютерів);

вул. Харківська, 2(12 комп’ютерів);

вул. Курська, 103 (12 комп’ютерів).

ПП Феденко

вул. Соборна, 32 «Голд» (18 комп’ютерів);

вул. Іллінська, 31 (27 комп’ютерів, рулетка);

вул. Харківська, 12 «Голд» (27 комп’ютерів);

вул. Лушпи, 49 «Голд» (12 комп’ютерів);

територія авторинку «Голд» (1 1 комп’ютерів).

ЧП Бурдун

- вул. Соборна, 44 «Фаворит» (15 комп’ютерів).

Таким чином, за інформацією, що потребує перевірки, керівництво Сумської міської міліції та перший заступник прокурора міста Суми отримує у якості «місячної винагороди» у вигляді данини щонайменше близько 70 000 доларів США лише з гральних закладів м. Суми.

З осіннього періоду минулого року, за інформацією, що потребує перевірки, під контролем Маслюка С.В. у м. Охтирка Сумської області функціонують чотири гральні заклади, де для гри поряд з комп’ютерами використовуються гральні автомати (однорукі бандити). Для вказаних закладів «такси» по 10 000 доларів США з кожного щомісяця. Вони розташовані у м. Охтирка за адресами: вул. Леніна, 115, вул. Леніна, 17, вул. Ярославського, 4, вул. Червоноармійська, 74.

Починаючи з квітня 2012 року по теперішній час жодна кримінальна справа (кримінальне провадження) стосовно осіб, які займаються гральним бізнесом в м. Суми, до суду не спрямовувалися.

За інформацією, що потребує перевірки, періодично за вказівкою Маслюка С.В., особливо на виконання завдань Генеральної прокуратури чи прокуратури області щодо протидії гральному бізнесу, або у разі проведення перевірок з цього приводу працівниками прокуратури чи інших правоохоронних органів, виявляються поодинокі випадки незаконного функціонування гральних закладів, так би мовити «для показника». У всіх вказаних випадках особи, які займаються гральним бізнесом, самі створюють умови для нібито виявлення та ліквідації грального закладу. В подальшому усе відбувається за розробленою схемою під контролем першого заступника прокурора м. Суми Маслюка С.В., а саме, обладнання, яке використовується для гри — вилучається, власника грального закладу встановити не вдається, адміністратор закладу відмовляється від дачі свідчень на підставі ст. 63 Конституції України, експертиза, яку проводить НДЕКЦ УМВС України в Сумській області не може надати стверджувального висновку, що на вилучених комп’ютерах можливо здійснювати азартні ігри. В результаті — раніше справи закривалися чи зупинялися, а після введення в дію КПК України 2012 року закривається кримінальне провадження, вилучене обладнання, через деякий час, поверталося підставним особам. В окремих випадках прокуратура навітьзвертається до органів внутрішніх справ з листами про необхідність повернення вилученого грального обладнання. Також, в окремих випадках, діяльність грального закладу може бути припинена, коли його відкрили без узгодження. Крім того, можуть мати місце випадки, коли для проведення перевірки того чи іншого приміщення, де надаються послуги з проведення азартних ігор, з нього на кілька днів може бути вивезене усе обладнання, і працівники правоохоронних органів у ході перевірки фіксують лише факт того, що приміщення порожнє. Це особливо характерне для м. Охтирка. У даних випадках Маслюк С.В., за інформацією, що потребує перевірки, завчасно попереджає власників гральних закладів про можливу перевірку.

До речі, з 4 лютого до 4 березня, на території Сумської області працівниками УМВС України в Сумській області проводилися заходи, спрямовані на виявлення та зупинення діяльності гральних закладів. На час проведення перевірки, особи, які надають послуги з зайняття гральним бізнесом, були вчасно попереджені, на дверях усіх згаданих закладах з’явилися аркуші паперу з написом «не работает». Та усі вони перейшли на, так би мовити, нелегальне становище. Тобто, для гри до приміщення допускаються лише особи з числа постійних відвідувачів, а вхідні двері постійно замкнені.

30.1 1.2011 року до Зарічного районного суду м. Суми надійшла скарга на постанову про порушення кримінальної справи підписана, немов би, засновником ТОВ «До-Міом» Роговим В.А. В процесі проведення оперативно-розшукових заходів по кримінальній справі отримані докази про причетність першого заступника прокурора м.Суми Маслюка С.В. до складання скарги на постанову про порушення кримінальної справи. Крім того, Маслюк С.В., за інформацією, що потребує перевірки, вирішував питання передачі нібито винагороди судді Зарічного суду Сидоренку А.П. за винесення постанови про скасування постанови про порушення кримінальної справи. В ході судового розгляду встановлений факт того, що Рогов В.А. скаргу не підписував, у зв’язку з чим скарга подана від його імені залишилася без задоволення.

Під час розслідування, зібрані докази, які свідчать про те, що ТОВ «До-Міом» та ТОВ «Норд-Технолоджі» зареєстровані на території м. Суми, не мають ні офісів ні складських приміщень. Директори та головні бухгалтери підприємства, які вказані в реєстраційних документах, ніякою господарською діяльністю не займались, а рахувалися на підприємствах, отримуючи грошову винагороду.

Так, в лютому 2011 року до ДПІ в м. Суми від ТОВ «До-Міом» та ТОВ «Норд-Технолоджі» надійшли підроблені декларації з податку на додану вартість з уточнюючими розрахунками податкових зобов’язань, в яких задекларовано, що в липні 2010 року підприємствами сплачено митним органам ПДВ в сумі 49,7 млн. грн. В дійсності ніяких платежів до митниці не надходило. Таким чином, державний бюджет недоотримав платежів на зазначену вище суму.

У 2012 році прокуратурою Сумської області закінчена розслідуванням та спрямована до суду кримінальна справа по обвинуваченню начальника ВПМ Сумської ОДПІ Кошеля А.П., та оперуповноважених Томиловича Ю.П. і Полянського О.А. за ст. 368 та інш. КК України. Вказані особи здійснюючи оперативне супроводження по кримінальній справі, порушеній за фактом фіктивного підприємництва, яка перебувала у провадженні СВ СМВ УМВС України в Сумській області, під час проведення незаконних обшуків, які були санкціоновані першим заступником прокурора м. Суми Маслюком С.В. за місцем розташування суб’єктів підприємницької діяльності, розташованих на території Сумської області, вимагали від їх керівників хабарі за не притягнення до кримінальної відповідальності. Загальна сума отриманих хабарів та коштів, що вимагалися перевищує 300 000 доларів США. У ході ОРМ були отримані дані, у тому числі фонографічного характеру, які свідчили про те, що обвинувачені при здійсненні злочинів діяли у змові з Маслюком С.В.

Крім того, за інформацією, що потребує перевірки, Маслюк С.В. на неформальних зустрічах представляє себе як наступний прокурор області (усі питання «на верху» вже майже вирішені та викуплені). Він зараз збирає під себе команду силовиків тому, що, на його думку, нинішні керівники (яких треба негайно міняти або «підвищувати») Прокуратури — Р.М.Білоконь, УМВС — О.М.Демченко, УСБУ — С.Є.Курман є кар’єристами та працюють на «Державу» і Київ, та заважають розвернутися для заробітку грошей.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись Конституцією України і Законами України прошу Вас взяти під особистий контроль розгляд викладених у зверненні фактів можливих порушень посадовими особами чинного законодавства щодо грального бізнесу, хабарів, незаконного відшкодування ПДВ та порушення конституційних прав громадян України.

Про результати розгляду мого звернення та прийняте рішення прошу Вас повідомити мене в порядку й терміни, визначені ч.2 ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України».

З повагою,

Народний депутат України А. Л. Деркач

 

 

Популярное:

  1. Информация

Фотогалерея

Мы в Facebook