На Сумщині викрито злочинну схему протиправного постачання в Україну з Російської Федерації понад 600 тонн метилового спирту для вироблення небезпечної продукції

metilЗа належного процесуального керівництва прокуратури Сумської області Управлінням Служби безпеки в Сумській області викрито злочинну схему протиправного постачання в Україну з Російської Федерації метилового спирту без сплати відповідних, для вказаної підакцизної групи товарів, митних платежів.

Попередньо встановлено, що зловмисниками у 2018-2019 роках з країни агресора під виглядом розчинника для лакофарбового покриття ввезено близько 600 тонн рідини, яка практично на 98% складалася з метилового спирту. При цьому рідина ввозилась за нульовою митною ставкою, хоча розмитнення метилового спирту має відбуватись зі сплатою 5,5% митної ставки та акцизу в розмірі 245 Євро за 1 тис літрів.

Попри те, що використання метилового спирту в засобах для догляду за автотранспортом заборонено чинним законодавством, оскільки становить загрозу здоров’ю населення, звезена отруйна речовина застосовувалася організаторами злочинної схеми для контрафактного виробництва незамерзаючих омивачів скла. Та у подальшому була реалізована великими партіями через торгівельні мережі України.

У четвер, 26 вересня 2019 року, під час чергової спроби зловмисників ввезти у вищевказаний протиправний спосіб на територію України партію рідини із вмістом метилового спирту, на митному посту було затримано та вилучено 4 вантажних автомобілі, заповнені 90 тоннами зазначеного підакцизного товару.

Водночас, у ході санкціонованих судом обшуків на території Сумської області виявлено місце контрафактного виробництва засобів догляду для автомобілів та склади, де його зберігали. У одному з таких приміщень вилучено понад 30 тонн виготовленої та розфасованої для реалізації небезпечної продукції.

Наразі тривають першочергові слідчі дії. Кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 201 (контрабанда), ч. 2 ст.204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), ст. 227 (умисне введення в обіг на ринку України (випуск на ринок України) небезпечної продукції) та ч. 1 ст.272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України. Встановлюються особи, причетні до вказаної злочинної схеми.

Прес-служба прокуратури області

 

Популярное:

  1. Информация

Фотогалерея

Мы в Facebook