Профілактика онкології: поради лікаря | Новини Сум

Існує безліч суперечливих порад щодо запобігання розвитку онкологічних хвороб. Інформація про механізми розвитку раку та можливості його лікування постійно оновлюються. Проте незмінним залишається факт впливу способу життя на розвиток онкопатології. Головний державний санітарний лікар області Володимир Збаражський дав поради щодо профілактики онкозахворювань.

Лікар наголосив, що 35% онкологічних захворювань викликані неправильним харчуванням. Він зазначив, що цьому пункту слід приділяти увагу людям після 40-45 років, адже у цьому віці різко зростає захворюваність на онкологію.

«Щоб профілактувати рак, в 50 років людина повинна з’їдати на 10 % менше їжі від тієї, що вона з’їдала у 40 років, а у 70 років — на 20% менше. Адже, чим старіший організм, тим менше він використовує енергії і організм не може перетравити таку кількість їжі, як у молодому віці. Неперетравлена їжа затримується у шлунково-кишковому тракті й викликає захворювання», — зазначив Володимир Збаражський.

Також важлива якість води, адже організм людини на 70% складається з неї.

Друге місце у профілактиці онкологічних захворювань займає відмова від шкідливих звичок: алкоголю і паління. Вірогідність захворіти на рак грудної залози, товстої кишки, легень, нирок та печінки зростає пропорційно кількості та тривалості вживання спиртних напоїв.

Уникнення тютюну або рішення припинити його вживання – важлива складова профілактики онкопатології. Якщо вам необхідна допомога, аби відмовитися від токсичної речовини – зверніться до лікаря-спеціаліста, адже існують алгоритми з доведеною ефективністю.

Також обов’язково необхідно вести здоровий спосіб життя і активно рухатися, тоді краще працюватимуть усі органи. Заняття спортом знижують ризик захворіти на рак грудної залози, передміхурової залози, легень, товстої кишки та нирок.

Захист від сонця – важлива профілактика раку шкіри. Регулярне щоденне використання сонцезахисного засобу широкого спектра дії з SPF 15 і вище може знизити ризик розвитку плоскоклітинного раку приблизно на 40%.

Важливе місце займає і вакцинація. Для людей, які мають проблеми зі здоров’ям, аби профілактувати рак, бажано вакцинуватися від гепатиту B та від вірусу папіломи.

Також регулярно слід проводити самообстеження та скринінг онкопатології (раку шкіри, товстої кишки, шийки матки та молочної залози) допомагають виявити рак на ранніх стадіях, коли лікування буде найбільш успішним.

«Обов‘язково люди, кровні родичі яких в анамнезі мають онкозахворювання, у 90% мають шанс захворіти на рак. Чим раніше людина звернеться до лікаря, тим більше шансів на те, що вона збереже здоров’я», — наголосив Володимир Збаражський.

Нагадаємо, за рік від онкозахворювань у Сумській області померли 1530 людей.

Джерело

Новости Сумы