Чорний ринок валют процвітає на території України


valuta

Чорний ринок валют — давня проблема для України, однак із різким зростанням долара та євро в 2014 році він став серйозною перепоною на шляху банківського контролю.

Чим приваблює?

Чорний ринок валют не мав би такого шансу на процвітання, як стверджують фінансові аналітики, якби банки були забезпечені достатньої кількістю валют, їхні ціни були більш лояльними. Саме дефіцит готівки в установах і штовхає людей звертатись в приватні компанії для отримання валюти. Особливо гострим це питання стає для тих осіб, котрі свого часу взяти кредит в іноземній валюті.

Іншим чинником є і державний контроль. Як відомо, для того щоб придбати валюту в Україні на суму понад 150 тисяч гривень потрібно мати паспорт. До серпня 2016 року свої особисті документи доводилось пред'являти кожному, хто хотів купити хоча б 10 доларів. Звичайно, таке насторожу. Люди хвилювались, що внаслідок конвертації можуть залишитись без субсидій, або ж накликати на себе якість проблеми з боку правоохоронців.

На ціну валюти в банківських установах також впливає і збір до Пенсійного фонду. Поки що він складає 2%. Ще в 2016 році Нацбанк обіцяв такий збір відмінити, але самостійного цього виконати він не може, а лише за відповідної ухвали уряду.

Учасники ринку — хто вони?

На чорний ринок валют вийшло сьогодні чимало серйозних гравців. І це не тільки поодинокі фізичні особи, котрі стоять під канторами та пропонують придбати валюту дешевше. Сьогодні можна знайти і чимало юридичних осіб, котрі займаються таким.

Деякі банки паралельно займаються продажем та покупкою валюти “без каси”, тобто, не оформляючи відповідної документації. Звичайно, самостійно касир такого рішення прийняти не може. Відповідне розпорядження дається самим власником закладом, його ж менеджери повинні вміло домовитись із міліцією, НБУ та податковою.

Донедавна навіть функціонував окремий банк, котрий тільки “чорними” продажами валюти і займався.

Сприяють розвитку нелегального бізнесу і пропозиції в мережі. Навіть сьогодні діють сайти, на яких можна знайти оголошення фізичних осіб щодо обміну чи купівлі валюту. При цьому користувачі сайту вказують місто, свою ціну, можливу суму валюти, телефони.

Таким чином, можна стверджувати, що без радикальної переоцінки ситуації та реальних дій уряду економіка країни і далі буде страждати від нелегального заробітку. Чи зможе уряд своїми законами запобігти його розвитку, покаже тільки час.

Популярное:

Фотогалерея

Мы в Facebook