Аудит бухгалтерської звітності

oblik i audytПередача підприємства або фірми новому власнику до покупки вимагає обов'язкового аудиту фінансового стану в цілому. У такої зацікавленості є як мінімум три сторони – акціонери, чиї кошти будуть наражатися на ризики, також – держави з його податковими інспекторами та спеціаліста з фінансів, самого аудитора, в плані надання об'єктивної інформації замовнику. Улюбленим жартом відомого Роберта Монтгомері, шановного вченого Америки, була про обов'язкову перевірку аудитором всіх фактів, що надаються у фінансових звітах бухгалтерії.

Аудит являє собою експертну оцінку діяльності суб'єкта підприємницької діяльності та справжній стан балансу підприємства, яким можна підтвердити прибутковість або збитковість бізнесу. В усьому цивілізованому світі, в ринкових відносинах, без аудиту фінансової діяльності юридичної особи ніхто не купить таку.

Аудитор може виявити нереальні борги, помилки в розрахунках з контрагентами, заборговане перед робiтниками, дебіторську або кредиторську заборгованість у правдивому світлі. Він також може прорахувати ризик інвестиційних вкладень, розрахувавши вкладений капітал за періодами і відсоткам отримання прибутку. Спеціальність аудитора полягає ще і в тому, щоб достовірно оцінювати запаси організації, будь то будівництво, фермерське господарство або завод.

У випадках продажу виробництв або будівельних об'єктів важливим вважається аудит бухгалтерської звітності, де нерідкими є відстрочення податкових зобов'язань. Аудиторська перевірка відображає реальні цифри пасиву і активу підприємства (фірми), правильність розподілених паїв, рівномірність внесення коштів акціонерами відповідно до статуту. Повноцінне співробітництво з аудитором зацікавленою стороною вказують на певні ділянки бухгалтерської діяльності, що викликає найбільше занепокоєння. Фінансовий фахівець після перевірки складає протокол – з висновками і оцінкою діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, що ставить особисті ініціали та печатку. Нагадаємо, що діяльність аудиторів в державі сертифікована та спостерігається державними органами влади. В практиці аудиту відповідальність за фінансову діяльність та звітність несе керівник СПД.

Популярное:

Фотогалерея

Мы в Facebook