Як бути спокійним батьком? - 9 корисних порад

parentsДіти не завжди радують тат і мам своєю поведінкою - найчастіше батькам після чергової витівки чада буває важко тримати себе в руках. Терпіння і розуміння - ось без чого не обійтися в вихованні. Але як залишатися спокійним, коли дитина, наприклад, порвав шпалери або розбив улюблену вазу?

Універсального прийому, що дозволяє тримати себе в руках в будь-якій ситуації, звичайно, немає, але треба вчитися свідомо обирати відповідну реакцію на поведінку дітей - не діяти в цей момент під впливом емоцій - рекомендують фахівці на сайті Teremok.

Ніколи не кажіть і не приймайте рішень на емоціях. Як би сильно вас не вивели з себе діти, зробіть паузу: порахуйте до 10, зробите кілька глибоких вдихів, вийдіть з кімнати - зробіть що завгодно, але спочатку поверніть собі контроль над думками, а потім вже дійте.

Як не зриватися на дітях. Профілактика

Вчіться керувати своїми емоціями. Дитина діє інтуїтивно і нелогічно саме тому, що він ще дитина, яка не завжди в змозі впоратися зі своїми почуттями, словами і справами. Проблема в тому, що мами і тата часто реагують на поведінку дитини як діти - ображаються, зляться, чекають, що дитина сама усвідомлюють помилку, але ж діти вчаться на прикладі дорослих! Хтось повинен залишатися дорослим і подавати правильний приклад! Якщо батько спокійний, то дитина, спостерігаючи за ним, відчуває його правоту і «змальовує» поведінку. Якщо ви хочете, щоб дитина була спокійною і врівноваженою, подайте йому приклад - будьте такими, яким ви хочете його бачити.

1. Приймайте свої емоції. Не вміючи справлятися зі своїм негативом і розуміти злість-образи іншого, дорослі схильні або тиснути - «перестань негайно», «Мовчи», або потурати, намагаючись швидше «зам'яти» конфлікт. Обидві реакції не призводять до позитиву. Щоб змінити ситуацію, треба вчитися приймати свої почуття, тоді і переживання дитини прийняти буде легше. А з часом і навчити його цьому.

2. Проговаривайте вголос свої емоції. Щоб навчитися контролювати свій емоційний стан, можна застосовувати такий прийом, як вербалізація - промовляння вголос своїх почуттів. Дослідження підтверджують, що люди, що розрізняють емоції, здатні ефективніше їх регулювати, і в цілому краще управляють ними, зменшуючи напруження негативу.

3. Висипайтеся. Дуже важко тримати себе в руках, будучи сильно стомленим. Повноцінний восьмигодинний сон - ось що дозволить кожному з батьків закривати очі на багато дитячих витівки і капризи.

4. Спостерігайте за собою. Щоб краще розуміти себе, заведіть звичку фіксувати свої думки і відчуття в щоденнику і аналізувати їх. Виділяйте щодня хоча б 10 хвилин для самотності. Тоді ви точно будете знати, в чому справжні причини дратівливості, чого дійсно вам хочеться, а що робиться на автоматі або за бажанням інших.

5. Не забувайте про хобі. Будь-якій людині (і перш за все сімейним людям) потрібно мати захоплення. Так, на думку психологів, підвищується стійкість до стресу. Читайте, шийте, в'яжіть, танцюйте, займайтеся йогою - головне, щоб хобі допомагало відволіктися від повсякденних справ і приносило задоволення.

6. Плануйте свій день. Як би багато речей вам не хотілося зробити, зрозумійте, що ваш спокій і спокій ваших дітей важливіше. Плануйте і розподіляйте справи в часі, рівномірно завантажуючи себе протягом тижня. Якщо ви менше втомитеся, то вам легше буде перенести пустощі вашого малюка.

7. Фізичні навантаження корисні не тільки для здоров'я! Психологами давно встановлено, що кращий спосіб впоратися зі стресом і роздратуванням - виконати якусь фізичне навантаження - прогулятися, пострибати, побігати або влаштувати генеральне прибирання. Регулярні фізичні навантаження здатні зменшити накал пристрастей.

8. Частіше згадуйте про приємне. Коли ви сильно роздратовані, згадуйте щасливі моменти, які дарують вам діти.

9. Більше тактильних контактів. Для профілактики поганого настрою і підвищення життєстійкості психологи радять частіше пестити, обіймати і цілувати дітей.

Бути спокійним батьком все-таки можливо. Цінуйте час, які ви проводите разом з вашими малюками і з розумінням ставитеся до їх витівок.

По материалам сайта teremok.com.ua

Популярное:

Фотогалерея

Мы в Facebook