Операція на серці

Операція на серці- Операція на серце – це вимушена необхідність в разі неможливості забезпечити лікування іншим шляхом. Важливим є не тільки процес хірургічного втручання в роботу цього органу, а й післяопераційний період. В великій мірі від нього залежить и результат лікування в цілому.

Після операції на серці в області грудної клітини буде великий шов. Чим скоріш він загоїться, тим раніше завершиться реабілітаційний період. Під час нього хворому необхідно зберігати цілковитий спокій. Не перенапружуватись, не робити різких рухів. Всі рухи повинно здійснювати повільно.

Нерідко в післяопераційний період у хворого спостерігаються часті зміни настрою, радість виходу з наркозу може різко змінюватись депресивним розпачем. Відбувається послаблення пам’яті, знижується концентрація уваги. Хвилюватись з цього приводу непотрібно. Через деякий час все нормалізується.

Хворого за статистикою виписують через 7-14 днів після проведення операції. Але період нормалізації всіх процесів в організмі, загоєння розрізу грудної клітини, повне відновлення відбувається лише через 2-3 місяці. Тому для людини, якій провели операцію на серці необхідно створити умови, що сприяють одужанню і вдома. Окрім цього, важливим є і транспортування хворого з лікарні додому. Якщо рух у машині передбачається більше однієї години, необхідно робити зупинки і давати хворому вийти на вулицю й провести там деякий час.

Важливо щоб біля цієї людини були люблячі люди, які насправді бажають їй одужання, й уберігали хворого від негативного впливу оточення та створювали належні умови, необхідні для успішного проходження реабілітаційного періоду.

Важливим в цей період є й харчування. Необхідно додержуватись дієти і вживати в їжу тільки ті продукти харчування, що рекомендовані лікарем.

Популярное:

Фотогалерея

Мы в Facebook