Купівля квартири у двох власників

kvartiraСтандартний договір купівлі-продажу передбачає участь двох сторін. Але це не означає, що їх не може бути більше. Один із прикладів – покупка квартири, у якій два власники. У цьому випадку потрібен певний алгоритм дій який повинен врахувати покупець.

Частки в квартирі

Найчастіше загальна власність виникає, коли майно набувається кількома особами. Але є й інші способи виникнення такого виду володіння:

 • Приватизація на двох та більше осіб що володіють нерухомістю.
 • Перехід нерухомості декільком особам у спадок.
 • Якщо ви купуєте квартири в період перебування в законному шлюбі.

Особливість угоди з квартирою, що знаходиться у спільній власності, полягає в тому, що її продаж однією особою неможливий без згоди іншої. Тому перевірені квартири дивитись тут на сайті DOM.RIA. Завдяки спеціально розробленій програмі перевірених оголошень, що працює по всій Україні покупець може бути впевнений, що інспектор сайту перевірив всю інформацію про власників житла. В якості підтвердження всі дані документуються та фіксуються панорамною камерою з оглядом в 360 градусів. DOM.RIA №1 серед сайтів тому що вже на протязі багатьох років надає тільки свіжу та достовірну інформацію про ситуацію на ринку української нерухомості.

Купівля квартири по частинах

Якщо загальна власність може ділитися, можна купити квартиру по частинах. Для цього потрібно укласти два різні договори з двома власниками, які будуть незалежні один від одного. Для кожної угоди потрібно:

 • Перевірити всю документацію продавця житлоплощі.
 • Отримати згоду другого власника на продаж квартири.
 • Укласти договір купівлі-продажу згідно діючого законодавства.
 • Пройти державну реєстрацію переходу права власності.

Бажано здійснювати ці операції одночасно, щоб бути впевненим в тому, що квартира буде належати вам цілком. Тому що якщо раптом другий власник передумає продавати свою частину, ви не зможете повною мірою розпоряджатися купленої квартирою. На всі дії потрібна згода співвласника.

Згода власників квартири

Відсутність заперечень з боку іншого власника – ключова вимога до дійсності угоди. Вона повинна бути не тільки отримана, але складена правильно.

Законодавство не передбачає строгої форми складання документа. Але є певні вимоги до даних, які повинні бути в ньому прописані. Так, вкажіть в документі:

 • Найменування предмета угоди купівлі-продажу з його повним технічним описом.
 • ПІБ, паспортні та контактні дані кожного власника житлоплощі.
 • Реквізити документа, що підтверджує факт спільної власності.
 • Факт відсутності заперечень на продаж квартири усіх власників.
 • Період дії цієї угоди.
 • Дата та підпис зацікавлених сторін.

Крім перерахованих відомостей можна вказати реквізити покупця, якщо до моменту оформлення документа він вже знайдений. Згода на продаж обов'язково повинна бути письмовою та завірена нотаріусом.

Права неповнолітніх осіб

Якщо в квартирі, що купується прописаний неповнолітній, вам необхідно подбати про дотримання його прав. Так, потрібне отримання згоди органів опіки та піклування на продаж квартири. А для цього повинні бути надані гарантії, що дитина буде забезпечена іншим житлом, яке за розмірами та зручностями не поступається квартирі шо продається. Дотримання цієї умови має принципове значення, тому що при порушенні прав дитини угода буде анульована.

Особливий вид часткової власності – комунальна квартира

Купівля кімнати в комунальній квартирі має принципову відмінність від інших угод з частковою власністю:

 • Тут частки конкретно визначені кількістю метрів, тоді як при спільній власності поділ на частки є умовним.
 • Сусіди грають важливу роль в угоді, тому що у них є переважне право на покупку. Тобто, вони повинні документально зафіксувати свою відмову від покупки кімнати, щоб вона могла бути продана третій особі.

В іншому, покупка кімнати не відрізняється від придбання квартири. Тут також потрібно переконатися в:

 • Правомірності дій власника нерухомості.
 • Відсутності обтяжень на житлоплощу в судових інстанціях або фінансових установах.
 • Відсутності прописаних неповнолітніх, та осіб які відбувають покарання.
 • Дієздатності продавця.

Квартира у спільній власності подружжя

Якщо ви збираєтеся купувати житло, яке є спільно нажитим майном подружжя, необхідна участь кожного з них в угоді. У цьому випадку підписується тристоронній договір, де в ролі продавця виступають чоловік та дружина. Договір купівлі-продажу укладається в простій письмовій формі за стандартною схемою, але необхідно, щоб він був підписаний чоловіком та жінкою. Також можливе укладання угоди тільки з одним з подружжя, за умови, що другий представив письмову згоду на продаж, завірену нотаріусом. Незалежно від того, як саме буде оформлятися угода, ви повинні проконтролювати участь кожного чоловіка в ній.

Популярное:

Фотогалерея

Мы в Facebook