Вимоги профспілки освітян

Своє звернення до Міністерства освіти та науки України у вересні 2018 року спрямував ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

profspilkaСеред вимог зазначено підвищення розміру посадових окладів педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних працівників.

Представники профспілки освітян наголосили на неодноразовому внесенні подібних пропозицій щодо збільшення ставок заробітної плати усім педпрацівникам усіх типів закладів та установ освіти. У своїх попередніх зверненнях вони зазначали дату 1 січня 2018 року. Однак розмір посадових окладів збільшився лише для вчителів шкіл.

Прийняте Урядом рішення викликало справедливе невдоволення інших працівників галузі. Люди обурені низькою оцінкою владою їхньої педагогічної праці. Така відмінність в оцінці важливості та відповідальності педагогічної праці спричинила конфлікти у колективах. Профспілка, у свою чергу, попереджала про можливий перебіг подій. І у вересні, вкотре, попросила вжити заходів для встановлення справедливої оцінки праці абсолютно всіх педагогічних працівників з 1 вересня 2018 року.

При цьому, профспілкою працівників освіти та науки України було заявлено про попереджувальні акції 9 та 17 жовтня.

Як відомо на даний момент, акції профспілок пройшли спочатку на місцевому рівні, а 17 жовтня й у Києві в рамках Всеукраїнської профспілкової акції. Тоді з представниками профспілкової делегації зустрівся Віце-прем’єр-міністр України П.В. Розенко. За результатами зустрічі було досягнуто спільне рішення про особисті зустрічі міністрів, голів профільних комітетів та керівників інших центральних органів виконавчої влади з представниками галузевих профспілок та їх об’єднань. В рамках цих зустрічей планується обговорити проблемні питання та виробити узгоджені пропозиції щодо їх вирішення.

Про результати цих зустрічей Міністерство соціальної політики України має бути проінформоване до 9 листопада 2018 року. Потім цю інформацію узагальнять та у терміни до 15 листопада передадуть до Кабінету Міністрів.

Про проведену роботу до 9 листопада 2018 року поінформувати Міністерство соціальної політики України задля узагальнення інформації та інформування Кабінету Міністрів до 15 листопада 2018 року.

Профільні міністерства, серед яких Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти та науки та Міненерговугілля, а також Міністерство фінансів та Мінсоцполітики зобов’язали провести додаткові консультації з представниками профспілок. Це необхідно зробити під час доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2019 рік до другого читання. На них планується розглянути пропозиції Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Про результати цих зустрічей Кабінет Міністрів також має бути проінформований до 15 листопада.

Отже, незабаром стане відомо, які заходи буде прийнято Урядом та Парламентом для задоволення усіх висунутих вимог.

Дізнавайтесь усі найактуальніші новини сфери освіти на офіційному сайті платформи «Всеосвіта» у розділі «Новини».

Популярное:

Фотогалерея

Мы в Facebook