Не туристичне місто Суми, яке може сильно здивувати своєю неповторністю

sumyСуми – місто, розташоване у історичній області України – Слобожанщині. Воно з´явилося за часів боротьби Богдана Хмельницького за звільнення країни від поляків у середині 17 століття. Першими жителями міста стали козаки, які втекли з Правобережної України після бою під Берестечком. Особливого розквіту місто досягло у середині 19 століття, коли меценат-цукрозаводчик І.Г. Харитоненко відкрив декілька фабрик і заводів, перетворивши Суми в промисловий центр.

У сучасному місті збереглися пам’ятки старовини, які варто подивитися кожному, хто приїжджає в Суми. Символом міста вважається давня дерев´яна різьблена альтанка на цегельному фундаменті кінця 19 століття на Покровській площі. Дах споруди увінчує гранований купол, висота будови – 10 м. Вона збереглася, переживши усі революції і війни. Поруч на площі є ще одна дерев´яна диковина – торгівельний кіоск початку 19 століття, та розкішна колишня Земська управа – будинок з вежею і куполом та чотирма каріатидами, які підтримують балкон. Сьогодні його займає Краєзнавчий музей, що налічує понад 45 тисяч історичних експонатів.

Будівля колишнього Державного банку, побудована на початку 20 століття, належить Художньому музею, який був створений у 1920 році. В колекції можна побачити роботи голландських, фламандських, французьких, відомих російських, українських живописців 16- 20 століть. Красивий двоповерховий палац, побудований у 1895 році, який має назву Садиба Суханова, виконаний у стилі неоренесансну, ще одна архітектурна пам´ятка міста. Будинок прикрашений архітектурними декоративними елементами, знаходиться за огорожею з кованими воротами.

Серед культових споруд особливий інтерес представляють: розкішний Троїцький собор, побудований на початку 20 століття у класичному стилі, Спасо-Преображенський кінця 18 століття з фігурами апостолів Петра і Павла, святого Володимира Великого та чотирьох євангелістів, Іллінська церква початку 19 століття з елементами еклектики, найстаріший Воскресенський собор початку 18 століття. Гості міста люблять відвідувати музей А.П. Чехова, який проживав у Сумах впродовж року з 1888 по 1889, Петропавлівський цвинтар і склеп-піраміду, парк «Казка», пам’ятник-фонтан сумці.

Місто не вважається туристичним об’єктом, але небайдужі до історії своєї країни жителі можуть приїхати у Суми самостійно на особистому автомобілі або автобусі з будь-якої області України. Особливо зручним видом транспорту є залізна дорога. У межах міста розташована станція Суми Південної залізниці. Вона приймає багаточисленні поїзда далекого спрямування та приміські електрички. По напрямку «Суми-Київ» і «Суми-Харків» розклад руху містить декілька поїздів, які курсують щоденно або за особливим графіком - http://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/sumy/. Із Сум без пересадок можна доїхати у всі області країни і деяких станцій ближнього зарубіжжя (міст Білорусії, Росії). До залізничного вокзалу з усіх районів міста ходить громадський транспорт.

Популярное:

Последние новости

Фотогалерея

Последние статьи

Все статьи

Мы в Facebook