Особливості будівництва будинків з бруса

dom iz brusaВласникам дерев'яних будинків добре відомі всі сторони такого володіння. З одного боку, дерево - це естетична привабливість, тепло і екологічність. У такому будинку завжди затишно і спокійно. До того ж, дерев'яні будинки володіють сильною енергетикою, завдяки аромату смол вони благотворно впливають на стан здоров'я.

Зворотний бік медалі – схильність дерев'яних будинків до сильної і тривалої усадки, залежність від зовнішніх чинників і специфічний догляд в процесі експлуатації споруди.

В якості будівельного матеріалу при зведенні такого будинку можуть бути використані різні види деревини і типи колод. Проекти будинків з бруса (див. http://derevodim.com.ua/progects/project-house) найбільш популярні серед шанувальників екологічного житла. Такі споруди менше схильні до усадки, Осідання будинку з тесаного бруса складає до 10% за перший рік, а з профільованого – від 3% до 5%. Зменшення усадки стін з профільованого бруса досягається за рахунок горизонтального внутрішнього пропила.

Фактори, що впливають на усадку будинку

Скільки часу буде потрібно на усадку? Домівкам з оциліндрованих колод набагато більше, ніж будівлям з бруса. На цьому етапі будівництва зазвичай не виробляють повну вирубку віконних і дверних прорізів. Її здійснюють через вінець. Конструкцію покрівлі передбачають таким чином, щоб вона не перешкоджала природному осідання стін будинку.

На процес усадки також впливає час, коли дерево було спиляно. «Зимова» деревина більш суха, тому її краще застосовувати для спорудження будинку.

Практично не вимагають час на «відстій» зруби з клеєного або сухого струганого бруса. Але і ціна такого будинку істотно вище.

У процесі висихання деревини в стінах можуть утворюватися щілини між стиками. Ці місця потрібно проконопатити. Для зрубу з тесаного бруса в цих цілях застосовують звичайний мох. Зруб з профільованого бруса ущільнюють джутовим волокном, яке укладається при зведенні стін.

Процес осідання дерев'яного будинку природний і повністю від нього позбутися не можна – потрібно просто пам'ятати і враховувати це при будівництві будинку.

Будинки з бруса відрізняються красою і стилем. Вишукані форми і привабливий вигляд самої деревини викликають захоплення і привертають загальну увагу. Така споруда немов зійшла зі сторінок російської казки – і життя в дерев'яному будинку теж може бути казковим. Не забувайте про особливості матеріалів і ваш будинок не викличе у вас складнощів в обробці і догляді. Замовляйте проекти дерев яних будинків на http://derevodim.com.ua/.

Популярное:

Фотогалерея

Мы в Facebook