Що робити, якщо немає можливості постійно бути присутнім на будівництві? Поради від КМ Буд

stroitelstvoЯкщо у вас є робота, сім'я, швидше за все, бути присутнім на будівельному майданчику постійно і якісно контролювати кожен крок робітників у вас не вийде.

Можна, звичайно, найняти спеціальну людину (виконроба), або попросити знайомого допомогти, але це теж – далеко не найкращий варіант. Стороння людина може банально не помітити якісь нюанси, важливі для вас.

Що ж робити в такому випадку? У століття високих інформаційних технологій на допомогу власнику приходять сучасні «іграшки». Про це ми запитали у колективу київської будівельної компанії «КМ Буд», яка має великий досвід будівельних робіт різної складності – від зведення приватних будинків, до реконструкції станцій метрополітену. До речі, саме компанія «КМ Буд» виконала таку реконструкції на станції метро «Святошин», що в Києві, та продовжує здійснювати подібні роботи на станціях «Сирець», «Лук'янівська», «Університет», «Шулявська» та «Хрещатик».

Відеофіксація

Всевидячим оком на будмайданчику може стати одна або кілька відеокамер, які будуть передавати зображення в режимі реального часу на комп'ютер, планшет або мобільний телефон замовника.

Ви зможете з будь-якої точки земної кулі побачити, що в дану хвилину відбувається на об’єкті. При необхідності, також можливо подивитися записи: проаналізувати все, що відбувалося за день на будмайданчику, зокрема який обсяг робіт було виконано.

Фотоапарат – це ще один помічник у задачі контролю за будівництвом. Для цих цілей не обов'язково мати професійну фотокамеру, благо сучасні мобільні пристрої та планшети оснащені камерами з гарною якістю зйомки.

Рекомендується кожен раз, коли ви приїжджаєте на будівництво, не полінуватися сфотографувати з різних кутів фундамент, стіни, фасад та внутрішнє оздоблення. У разі суперечок з підрядником, це стане важливим доказом, що ним щось зроблено не так.

Нюанси спостереження за роботою будівельників

Однак, при всій зручності контролю за веденням будівництва, застосовуючи відеокамери і сучасні гаджети, відвідувати будівництво все одно потрібно, і робити це слід раптово. Заплановане відвідування будівельного майданчика не дасть такого результату, як позапланова перевірка – недобросовісні забудовники вам покажуть, що ви хочете бачити і приховають, що ви бачити не повинні.

При кожному приїзді на будівництво, власник повинен показувати всім своїм виглядом, що він розбирається в тонкощах будівельного ремесла, нехай навіть це далеко від істини. Головне - виглядати впевненим та компетентним в очах будівельників.

Необхідно звертати увагу на кожну дрібницю, задавати питання будівельникам, щось перевірити, щось потрясти, десь заглянути – одним словом робити все для того, щоб будівельники зрозуміли, що від пильного ока замовника жодна дрібниця не вислизне.

Для того, щоб не потрапити «в халепу», і не отримати неякісно побудований будинок, замовнику непогано б оновити наявні у нього знання з будівництва, проконсультуватися із знаючими людьми і фахівцями галузі.

В інтернеті, на спеціалізованих порталах про нерухомість та будівництво, різних форумах, можна почерпнути для себе багато корисного, прочитати рекомендації бувалих забудовників, послухати поради фахівців.

Буднагляд та технагляд

Якщо у вас катастрофічно не вистачає часу (або бажання) займатися всім цим, для спостереження за будівництвом будинку, завжди можна найняти досвідченого професіонала з технагляду. Дані фахівці мають вищу будівельну освіту та високі компетенції в здійсненні будівельного і технічного нагляду на всіх етапах виконання будівельних робіт.

Кваліфікований фахівець технагляду може допомогти замовнику з вибором будівельних матеріалів, професійних підрядників, допоможе скласти кошторис, простежити, щоб у договорі відбивалися всі зобов'язання підрядника. Крім цього, він буде стежити за чітким дотриманням графіків будівництва і правильною витратою будматеріалів та ін.

Вартість послуг технагляду зазвичай становить або фіксовану суму, або 2-3% від вартості будівельного проекту.

Очевидно, що найняти технагляд для контролю за будівництвом – це, звичайно, недешеве задоволення, але витрати на фахівця повністю окупаються якістю його роботи. Замовник позбавляє себе від зайвого «головного болю», а технагляд стежить як за якістю виконуваних робіт, так і за дотриманням графіків і кошторисів.

Ваш будинок – ваша фортеця. Тому не варто кидати все на самоплив і повністю довіряти всьому, що говорять підрядники. У будь-якій справі обов'язкова наявність контролю і нагляду, тим більше при будівництві власного житла.

 

Популярное:

Фотогалерея

Мы в Facebook