Безсульфатний шампунь: що він може, а з чим не впорається | Новини Сум

На початку 2000-х з’явилася гідна альтернатива гігієнічним засобам з сульфатами – безсульфатний шампунь. Шампунь без сульфатів входить в колекції багатьох відомих брендів, а активна рекламна компанія привертає особливу увагу до новинки.

Познайомиться з актуальними пропозиціями в цій категорії товарів можна перейшовши https://makeup.com.ua/categorys/22806/ на сайт інтернет-магазину MAKEUP.

Основний інгредієнт будь-якого продукту для очищення шкіри та волосся – це ПАР. Найчастіше використовуються лаурилсульфат натрію, лауретсульфат натрію, лаурилсульфат амонію, лауретсульфат амонію. На різних сайтах регулярно розміщуються публікації про те, якої шкоди вони завдають шкірі голови й волоссю.

Зазначимо, що така інформація часто необ’єктивна. Як будь-який інгредієнт, що входить до складу косметичного засобу, аніонні поверхнево-активні речовини можуть чинити небажану побічну дію. Найчастіше це посилення ламкості пошкоджених, ослаблених стрижнів і поява характерного для сухих покривів відчуття стягнутості.

У 2010 році безсульфатний шампунь не тільки міцно закріпився на косметичному ринку, але навіть дещо потіснив своїх сульфатних побратимів. Замість аніонних ПАР у його рецептуру входять піноутворювальні, очищувальні речовини, отримані з кокосової або пальмової олії, кукурудзяного крохмалю, жирних кислот кокосового горіха. Тепер навіть бюджетні безсульфатні шампуні успішно справляються з очищенням жирних пасом, забезпечують необхідний рівень піноутворення та економну витрату.

Переваги текстур без сульфатів

  • не вимивають пігмент і кератин, тривалий час зберігають інтенсивність кольору після фарбування;
  • вкрай рідко викликають алергічні реакції;
  • розгладжують структуру стрижнів, усувають пухнастість, полегшують розчісування й укладання;
  • не порушують гідроліпідний баланс шкіри, відновлюють пошкоджені ділянки;
  • виконують делікатне очищення, підтримують нормальний водний баланс;
  • підходять для щоденного використання;
  • підвищують еластичність і пружність, надають блиск.

Особливості застосування

Безсульфатний шампунь зазвичай наноситься двічі. Для закріплення ефекту після першого нанесення потрібно почекати кілька хвилин. Не завжди такий продукт забезпечує високу ефективність. Наприклад, з його допомогою можна позбутися лупи на початковому етапі, але в складних випадках, у разі запущеного себорейного дерматиту, рекомендуються гігієнічні засоби з аніонними поверхнево-активними речовинами.

Деякі виробники включають до складу поверхнево-активні речовини, які належать до різних груп і мають як інтенсивну, так і м’яку очищувальну дію. Нерідко виникає невідповідність між інформацією на етикетці та складом продукту. Виробник стверджує, що це безсульфатний шампунь, а перші позиції в переліку інгредієнтів займають лаурил сульфат натрію або лауретсульфат амонію. Тому завжди підходимо відповідально до підбору, уважно читаємо не тільки рекомендації щодо застосування, а й склад.

Джерело

Новости Сумы