Допомога українцям похилого віку у другу воєнну зиму

 

Стрес, відчуття небезпеки, невпевненість супроводжують зараз усіх українців. Зима 2024 року ще додає  й переохолодження. Все це знижує захисні функції організму, провокує загострення  хронічних  чи появу нових захворювань.    Сьогодні в укритті відбулася година спілкування   внутрішньо переміщених осіб та глухівських волонтерів «Турбота про літніх України» з бібліотекарем Ніною Шубніковою. Вони обговорювали  поради, які публікуються в газеті «Здоров’я і довголіття», ділилися своїми рецептами.

 Ось деякі з них: 1. Цибулевий джем від кашлю: «5 цибулин дрібно нарізати, засипати склянкою цукру, варити помішуючи  на слабому вогню. Приймати по 1 ст. л. 2-4 рази на день. Цибуля містить багато сірки, що сприяє відходження мокротиння. 2. Інгаляція з голочок сосни. Залити жменю соснових голок 1 л. окропу, поварити 5 хвилин і, накрившись рушником, дихати цілющими випарами декілька хвилин. 3. У холод потрібно вживати сало та смалець, що дають енергію організмові, підтримують роботу легень, гормональної системи. А ще краще з’їсти шматочок сала з часником, гірчицею, хроном, червоним перцем. 4. Вправа для нормалізації тиску: скласти долоні перед грудьми та з силою їх стиснути на 10 секунд. Повторити так декілька разів. Якщо вправу робити щодня один раз на день, то тиск поступово почне нормалізуватися. 5. Засіб для зміцнення кісток, сухожилля та м’язів: 3 ст. л. родзинок перекрутити на млинку для м’яса чи блендером, добавити  перемелених кавомолкою 40 г насіння гарбуза, 2 ст. л. желатину, 4 ст. л. кунжуту, 8 ст. л. лляного насіння та додати 200 меду. Все перемішати і поставити в холодильник. Приймати по 1 чайній ложці цієї суміші перед обідом.  6. Не треба довго стояти на одному місці. Коли чекаєте транспорт – краще ходіть. Бо коли людина стоїть, йде навантаження на суглоби, а коли вона ходить – відбувається кровопостачання до суглобів, це забезпечує міцність хряща.  7. Японський лікар Хінагора, який прожив 105 років, говорив про те, що якщо ми не розминатимемо свої суглоби, то якість і тривалість життя набагато зменшиться. Потрібне спілкування, зустрічі з новими людьми, читання книг, вивчення рідної мови, прослуховування музики. Знаходьте позитив, як би важко не жилося. Усмішки і радість продовжують життя.    Читаючи газету «Здоров’я і довголіття», ви знайдете багато порад щодо самомасажу для людей похилого віку; доступні рецепти від різних недуг; від безсоння;як позбутися хропіння; дізнаєтеся про магнітні бурі на кожний місяць; про вплив  фаз Місяця на людину.    Отже, щоб зберегтися в складні часи – вживайте заспокійливі трав’яні чаї, відпочивайте від новин, спілкуйтеся, наповніть день корисними і приємними для вас заняттями, допомагайте іншим, дотримуйтеся режиму дня,  робіть вправи для заспокоєння, створюйте Щоденник свого життя.  Після нашої остаточної перемоги  ми всі опублікуємо ЩОДЕННИК ЖИТТЯ УКРАЇНИ, де впишемо гідність і славу кожного героя та кожного українця. Де розкажемо світові, як нам було страшно і важко та як ми щодня вірили в краще. І допомагали один одному у часи розпачу та часи спокою.   Тож приходьте в бібліотеку, читай газету  «Здоров’я і довголіття»  і будьте здорові!

     Зустріч відбулася в рамках проекту «Допомога українцям похилого віку у другу воєнну зиму», який виконується за підтримки «КАРІТАС ФРАНЦІЯ»,

Джерело

Новости Сумы