Екоінспекція дослідила рівень кисню у Галенківському озері

Кожної зими з настанням холодів, які спричиняють утворення льодового покриву на водоймах, є загроза виникнення такого явища як задуха риби.

Задля попередження та вчасного реагування на факти погіршення умов існування водних біоресурсів Державна екологічна інспекція у Сумській області щороку у зимовий період посилює контроль за вмістом розчиненого кисню у водоймах Сумщини.

Від початку 2024 року спеціалістами було відбрано 12 проб з водойм, у тому числу із Галенківського озера у Шостці.

Повідомляється, що вміст розчиненого у воді кисню за результатами проведених лабораторних досліджень в усіх відібраних пробах знаходиться в межах норми і становить від 4,48 до 9,28 мгО2/дм3 при гранично допустимому мінімальному рівні 4 мгО2/дм3 для водойм господарсько-побутового призначення. Це свідчить, що явище задухи водним живим біоресурсам на сьогодні не загрожує.

«Втім, Державна екологічна інспекція у Сумській області нагадує, що у разі утворення льодоставу при тривалих низьких температурах повітря, усі небайдужі громадяни можуть долучитися до порятунку риби від задухи. Здійснення аерації шляхом буріння ополонок, механічного переміщення або перекачування води, розчищення льоду від снігу тощо допоможуть мешканцям водойм вижити під кригою», – інформують екологи.

Джерело

Новости Сумы