Екологи закликають жителів Сумщини відмовитися від штучних квітів на кладовищах

Наближаються поминальні дні й місцеві ринки вже поповнюються новими ятками з ядучо-різнобарвними штучними пластиковими квітами. Проте свій яскравий колір “ця краса” втратить вже через кілька місяців, а от негативний вплив на навколишнє середовище триватиме набагато довше.

Квіти виготовляють із синтетичних пластмас, ниток та паперу оброблених парафіном. Під дією сонячних променів, вони можуть не тільки виділяти неприємний запах, а й стати причиною пожежі. Достеменно невідомий склад пластику, адже весь ринок квітів імпортується із Китаю й сертифікати на них відсутні.

“Штучні квіти категорично забороняється спалювати й закопувати, адже розкладатися вони можуть багато-багато років, а під час горіння виділяють небезпечні для здоров’я людини шкідливі речовини – фенол, формальдегід, оксиди азоту та сірки й діоксини, які мають сильний канцерогенний вплив і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань. Утилізувати такі квіти відповідно до вимог чинного законодавства наразі неможливо, оскільки в області відсутні відповідні переробні потужності. Тому шкоди від такої “краси” набагато більше, ніж “милування” ними декілька годин під час поминальних днів”, – наголошують у Державній екологічній інспекції у Сумській області.

Розуміючи шкідливість пластикових квітів і вінків, у європейських країнах вже давно заборонене їхнє використання.

На даний час, на жаль, не існує законодавства, яке б забороняло ввезення в Україну штучних квітів або використання їх для прикрашання могил. Втім, багато органів місцевого самоврядування за власною ініціативою вирішують заборонити продаж та використання штучних квітів на територіях громад. Людям не обов’язково чекати запровадження заборон і штрафів, просто потрібно усвідомити, яку шкоду несуть такі покупки і свідомо відмовитися від них.

Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки та букети з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти, лампадки, свічки.

“Закликаємо громадян бути екологічно свідомими і сучасними, та нарешті відмовитися від старих шкідливих звичок, які шкодять довкіллю і здоров’ю людей!”, – говорять екологи.

 

Джерело

Новости Сумы