Підрозділи Сил оборони України продовжують контролювати ситуацію на Курському напрямку, зберігаючи військову присутність на території Курської області рф та виконуючи поставлені завдання.
Основною метою українських військ залишається створення буферної зони в прикордонних районах з росією для запобігання новому наступу ворога на Сумському та Харківському напрямках.
Курська операція триває вже понад дев’ять місяців, і, за повідомленням Генштабу, її ключові цілі були успішно досягнуті. Вперше за 11 років війни бойові дії було перенесено на територію росії, де на піку операції Сили оборони контролювали до 1300 км² ворожої території. Завдяки цьому плани противника щодо створення так званої «зони безпеки» на Сумщині зазнали краху, а світ побачив неспроможність російської армії забезпечити недоторканність власних кордонів.
Для стримування просування українських військ та відновлення втрачених територій у Курській області, ворог був змушений перекинути сюди свої найбільш боєздатні підрозділи, а також залучити оперативні резерви та військові частини, що перебували на етапі формування, з інших напрямків. Зазначається, що значну роль у стабілізації ситуації для російських військ відіграло перекидання на Курщину близько 12 тисяч підготовлених спецпризначенців з КНДР.
Крім того, російська армія створила перевагу в безпілотних літальних апаратах та завдала безпрецедентної кількості авіаударів, використовуючи керовані авіабомби по власній території, зокрема майже повністю зруйнувавши місто Суджа. Для цього противник перерозподілив значну частину своєї тактичної авіації, перенаціонувавши до 70% авіаударів на добу саме на Курський напрямок.
У відповідь на чисельну перевагу противника, Сили оборони України застосовують асиметричні дії та тактику активної оборони, враховуючи досвід попередніх операцій. Штурмові підрозділи продовжують активні дії в прикордонні Курщини, що має стратегічне значення для стримування агресора.
За даними Генштабу, з 6 серпня 2024 року втрати ворога в зоні відповідальності угруповання «Курськ» склали 63 172 військовослужбовця (вбитими та пораненими), серед яких близько 4 тисяч – громадяни КНДР. У полон потрапило 968 російських військових.
Також було знищено або пошкоджено значну кількість ворожої техніки, зокрема: 199 танків, 1045 бойових бронемашин, 636 артилерійських систем, 17 РСЗВ, 15 засобів ППО, 1 літак, 3 гелікоптери, 1567 БПЛА оперативно-тактичного рівня, 2068 одиниць автотранспорту та 56 одиниць спеціальної техніки.
На сьогодні російські війська продовжують штурмові дії, намагаючись витіснити українські сили з Курської області та створити «зони безпеки» в прикордонних районах Сумщини. Для досягнення цієї мети агресор змушений перекидати резерви з інших напрямків, включаючи повітряно-десантні війська та морську піхоту, які мали посилити наступ на Торецькому, Покровському та Оріхівському напрямках.
Сили оборони України продовжують завдавати противнику значних втрат у живій силі та техніці, підкреслюючи важливість ведення бойових дій саме на російській території для убезпечення Сумщини та Харківщини від подальшого просування ворога.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram