Гладенька шкіра до літнього сезону – все про лазерну епіляцію

Лазерна епіляція — це один із найефективніших та найбільш популярних методів видалення небажаного волосся, що набуває все більшої популярності серед тих, хто прагне мати гладку та бездоганну шкіру. І зараз це питання набуває додаткової актуальності, адже попереду літній сезон.

Лазерна епіляція — це один із найефективніших та найбільш популярних методів видалення небажаного волосся, що набуває все більшої популярності серед тих, хто прагне мати гладку та бездоганну шкіру. І зараз це питання набуває додаткової актуальності, адже попереду літній сезон.

Серед читачів сайту MISTOSUMY.com багато жінок, тож, наші журналістки дослідили цю тему. В цій статті ми розповімо вам все, що ви хотіли знати про лазерну епіляцію, але боялись спитати, чи не знали, де про це почитати. Отже, що це таке лазерна епіляція, її переваги, які є застереження, як підготуватися та усе, що може вас зацікавити. За допомогою у розкритті цієї теми ми зв’язалися з власницею, майстром та викладачем мережі студій «Estetika Tila», Наталією Заєць.

На фото Наталія Заєць, власниця, майстер та викладач мережі студій «Estetika Tila»
 

Лазерна епіляція – що це

Лазерна епіляція (надалі – ЛЕ) – це видалення волосся на завжди. Так, саме на завжди, якщо процедура була проведена правильно. Що маємо на увазі: по правильних протоколах і з правильними перервами. Тоді після курсу процедур, фолікули будуть зруйновані, й волосся в обробленій ділянці більше не буде рости. Якщо Ви прийшли курс і волосся і досі росте, тоді процедура була виконана не правильно!

Лазерна епіляція прибирає причину росту волосся, а саме волосяний фолікул. Після його видалення волосся з поданої пори вже рости не буде. А депіляція (бритва, віск, шугаринг, пінка для гоління…) прибирає саму волосинку не пошкоджуючи волосяний фолікул, тому ефект від процедури буде тимчасовий.
 

На фото наглядний приклад роботи лазеру
 

Переваги та види лазерної епіляції

Основні переваги це:

  • Можливість прибрати зайве волосся в ділянках тіла, котрі турбують і приносять дискомфорт. Профілактика гірсутизму;
  • Лазерна епіляція здатна позбавити такої проблеми як вросле волосся та подразнення після гоління.

Як таких видів лазерної епіляції немає, скоріше є різне обладнання.

  • Рубіновий;
  • Неодимовий;

— Це більш застарілі технології, рубіновий лазер вже і не знайти, як розповідає пані Наталія, неодимові ще можуть зустрічатись на ринку, — розповідає героїня.

  • Олександритовий – потужне обладнання, але з недоліками. Вони більш агресивно впливають на шкіру, їм не можна працювати на засмаглій шкірі. З переваг – він є медичним обладнанням;
  • Діодний – золотий стандарт. Вони не агресивні, можна працювати навіть на засмаглій шкірі. Процедура на діодному апараті проходить максимально комфортно й майже без відчуттів. Клієнт може відчувати лише поколювання чи пощипування. Ніякого печіння або іншого дискомфорту. З мінусів – медична освіта для купівлі даного виду обладнання не потрібна;
  • ЕЛОС-епіляція – коштовна новинка на ринку б’юті індустрії.

На фото пристрій лазерної епіляції, яким користується студія «Estetika Tila»
 

Кому не можна робити лазерну епіляцію

— Якщо говорити про протипоказання, то їх дуже багато. Ми їх можемо розділити на прямі протипокази та відносні. При прямих проводити процедуру категорично заборонено. При відносних можна, але по зовсім інших протоколах роботи, – розповідає пані Наталія.
 

Прямі протипокази

  • Онкологічні захворювання. Негативні наслідки у хворих на онкологію підвищені у кілька разів. При таких захворюваннях може виникнути ризик утворення рубців, сильного почервоніння, алергічних реакцій, запалення волосяних цибулин;
  • Гіпертермія. Запалення, зміна та порушення цілісності шкірного покрову у зоні епіляції.
  • Гострі вірусні та інфекційні захворювання. Проведення процедури у цей період протипоказано, оскільки у людини в цей момент послаблений імунітет;
  • Вірус герпесу в стадії загострення, келоїдні рубці, металеві імпланти, в тому числі золоті нитки в зоні роботи;
  • Наявність родимих плям, родимок чи злоякісних патологічних змін у зоні обробки;
  • Приймання антибіотиків. Має пройти не менше ніж 14 днів перед процедурою лазерної епіляції. В іншому випадку може викликати пігментацію;
  • Приймання таких препаратів як сульфаніламіди, нестероїдні протизапальні препарати, антидепресанти, сечогоні, снодійні, деякі гіпотензивні препарати, приймання заліза та фотосенсибілізаційних препаратів;

— Лазерна епіляція також протипоказана людям, що проходять лікування системними препаратами ізотретиноїнами. Наслідками нехтування цього може бути стійка пігментація та рубцювання, – додає Наталі.

  • Татуювання у зоні епіляції. По татуюванню працювати категорично заборонено;
  • Гострі та хронічні захворювання шкіри;
  • Опіки, синці, подряпини в зони обробки ЛЕ;
  • Серцево-судинні захворювання;
  • Варикоз та важка форма гіпертонії.

— Взагалі існує 4 стадії варикозної хвороби. При 1 та 2 – процедуру лазерної епіляції можна виконувати, обходячи вени. 3 стадія – це наявні підколінні вузли, проводити процедуру не рекомендується. Спочатку треба консультація судинного хірурга та його дозвіл. При 4 стадії – трофічні виразки, проводити процедуру на цій стадії категорично не можна, – додає наша героїня.

  • Психічні розлади;

— Якщо говоримо про усі аутоімунні захворювання, то там потрібно взяти дозвіл у Вашого лікаря, і тільки після цього йти на процедуру, — доповнює Наталі.
 

Відносні протипокази

  • Вагітність і період лактації. Щодо вагітних і жінок у період лактації, ніхто не проводив досліджень, але враховуючи усі інші дослідження, зрозуміло, що впливу на плід, матку та яєчники бути не може;

— Однак, у цей період не рекомендують проводити лазерну епіляцію. Це через те, що стрибки гормонального фону під час вагітності дуже впливають на результат. Його може просто не бути, як би вам хто не обіцяв. Найкращий варіант – це починати курс ЛЕ після пологів та налагодження менструального циклу, — радить майстриня.

  • Вік до 18 років. Не є прямим протипоказом, але через нестабільний гормональний фон, може знадобитися більше сеансів ЛЕ, а результат буде не такий стабільний, як у дівчат після 18. Підлітки до 18 можуть обслуговуватися лише з письмового дозволу батьків;
  • Фотодерматоз. Клієнтам слід перед процедурою проконсультуватися зі своїм лікарем;

Захворювання при яких може бути посилення росту волосся й погіршення результативності проведених процедур:

  • Полікістоз яєчників;
  • Гіпотиреоз;
  • Синдром Кушинга;
  • Аддісонова хвороба;

— Також до цього переліку можемо віднести менопаузу, але це не захворювання. А один з етапів життєвого циклу жінки, який знаменує собою закінчення репродуктивного віку, — підсумовує пані Наталія.

Підготовка до процедури

Правила підготовки до ЛЕ на діодному лазері:

Якщо клієнт користувався лише станком або пінкою для депіляції:

  • Поголитися за 24 годинки до процедури. Якщо волосся росте дуже активно, тоді на ніч. Голитися за годину до процедури не треба, це не правильно! Через мікропорізи, що робить станок, майстер не зможе виставити вам гарні параметри для роботи й це може повпливати на результат;
  • Не травмувати шкіру в зоні обробці, не відвідувати бані й лазні, не скрабувати шкіру за 3 дні до процедури;
  • Не засмагати в зоні обробки 7-10 днів до процедури;
  • Вивчити протипокази.

Якщо клієнт користувався іншими видами видалення волосся, такими як віск або шугаринг – варто зробити перерву в 1-6 місяців, залежно від того, як довго ви користувалися цим видом.

— Якщо простими словами, треба гарно зарости, щоб майстру було з чим працювати й ви не платили гроші дарма, — рекомендує Наталія з посмішкою на обличчі.

На фото команда майстрів студії «Estetika Tila»
 

Коли чекати на перші результати

Якщо процедура була виконана правильно, тоді вже після 10-21 дня після процедури, волосся, що було зруйноване – повисипається. А рости стане значно повільніше й м’якіше – це і є перші результати.

— Любі читачі, не чекайте тотальної гладкості одразу – це неможливо. Лазер прибирає волосся, що знаходиться у стадії анагену. Волосся, залежно від ділянки тіла, у стадії анагену може бути від 20% до 35%. Тобто після процедури саме такий відсоток має піти зі шкіри. Не одразу все, як багато дівчат це уявляє. Волосся на нашому тілі росте циклічно, не все одразу, тому і курс складає 1,5-2 роки, а не один сеанс, – закликає нас наша героїня.
 

Частота сеансів

— Мене зараз зненавидить більша частина спеціалістів, але я скажу правду: жодних таблиць відвідувань не існує! Тобто ходити що 3-4 тижні, а потім + 2 тижні до попередньої процедури – це не правильно. Це більше про заробляння грошей майстрами, ніж про вдалий результат, — розповідає Наталія.

Лазер прибирає волосся лише в стадії анагену. На кожну ділянку тіла потрібен свій час, щоб волосся увійшло в цю стадію. Також на це впливають різні особливості організму людини. Тому усіх під одну таблицю неможливо вписати.

— А коли ж ходити, запитаєте ви. Дивіться, як тільки добряче заросли після процедури – записуєтеся на наступну, – рекомендує наша героїня.

Волосся, яке увійшло в активну стадію (анагену) – майстер прибере одразу. А якщо ж ні – майстер його лише приспить або травмує й аж ніяк не видалить. Воно просто буде рости повільно й дуже м’яке.

— У середньому, курс складає 8-12 процедур, який триває 1,5-2 роки. За рік норма 4-5 процедури й знову таки інколи є випадки, що це 3 процедури. Все індивідуально. Але точно не що 4 тижні! – наголошує Наталія.

На фото команда майстрів студії «Estetika Tila»
 

Лазерна епіляція – це безпечно?

Лазерна епіляція (ЛЕ) – це повністю безпечна процедура, якщо її виконує кваліфікований фахівець з медичною освітою.

— Я не втомлюсь повторювати – не соромтеся питати у майстра наявність диплома про медичну освіту, нехай покаже свої фото робіт після проведення курсу процедур, а не 10 фото між 1 та 2 процедурами. Це ваші гарантії досвіду майстра та збереження коштів, — радить пані Наталія.
 

Що НЕ варто робити після процедури?

  • Засмагати 7-10 днів;
  • Відвідувати лазні чи басейни;
  • Не носити синтетичний одяг та не відвідувати спортивну залу 2-3 дні;
  • Травмувати, скрабувати шкіру 2-3 дні;
  • Використовувати різного виду обгортування або антицелюлітні креми, якщо зона обробки ніжки;
  • У період активного сонця на відкриті ділянки шкіри, де була проведена процедура – наносити SPF засіб 3-5 днів.

Чи усім підходить?

— На жаль ні, не усім. Процедура ЛЕ не буде ефективною для клієнта, котрий має руде, сиве, або дуже світле та м’яке волосся. Запам’ятайте, жоден лазер у світі не прибирає пушкове волосся. «Приспати» – так, може на деякий час у кращому випадку. У гіршому випадку можемо травмувати волосся й воно стане термінальним (жорстким і темним), – підсумовує пані Наталія.

Тому, якщо ви власниця мʼякого й світлого волосся – вам підійде електро епіляція.
 

Записатися на процедуру до студії «Estetika Tila» можна на сторінці Instagram
За номером телефону: +380 (68) 137 34 30 
Адреса студії: проспект Михайла Лушпи, 41, ТРЦ «Атріум», 3 поверх

Біловол Наталія Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook

Джерело

Новости Сумы