Сучасний світ переповнений новинами, і щоденний потік інформації може спричиняти серйозний стрес. Особливо це актуально під час війни, коли кожен новий заголовок має негативний вплив на емоційний стан людини. Але відмовитися від того, щоб читати свіжі новини, не можна, адже важливо залишатися в курсі подій.
Чому новини викликають стрес
Сьогодні ми вживаємо переважно негативний контент – інформацію про війну, економічну кризу та невизначеність майбутнього. Ситуація погіршується природною схильністю людського мозку звертати більшу увагу на загрози. Цього не скасувати, адже в цьому випадку спрацьовує механізм самозбереження.
Однак у сучасному світі постійне споживання негативних новин не йде на користь, а може призвести до:
- тривожності та депресії, відчуття безвиході та страху перед майбутнім;
- емоційного виснаження та небажання діяти;
- зниження концентрації на важливих справах.
Ця сторона сприйняття новин потребує уваги. Постійне емоційне напруження може спричинити проблеми з фізичним здоров’ям, відсутність можливості діяти на благо країни.
Як правильно споживати новини
Щоб зменшити емоційну напругу від негативної інформації, рекомендується прислухатися до таких порад:
- обмежте час на читання новин – визначте певний час для цього (бажано не більше 1 години на день по 30 хвилин вранці та ввечері) і не перевищуйте ліміт, адже постійне оновлення стрічки лише посилює тривожність;
- обирайте надійні джерела інформації, які застосовують перевірені дані та не грають на емоціях за допомогою сенсаційних заголовків, наприклад, сайт unn.ua;
- контролюйте емоційну реакцію на негативні новини;
- читайте позитивну інформацію про добрі вчинки, успіхи наших захисників і волонтерські ініціативи;
- влаштовуйте інформаційний детокс, адже навіть 1 день без новин допоможе розвантажити психіку та знизити рівень стресу.
Інформація є важливою частиною нашого життя, але її надлишок може мати негативні наслідки. Щоб зберегти психічне здоров’я, варто обмежувати споживання новин, перевіряти джерела та уникати емоційного виснаження. Дотримуйтеся здорового балансу між обізнаністю та душевним спокоєм.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.