Як стати до лав ЗСУ на власних умовах – про рекрутинг у Сумах

У Сумах триває набір добровольців до війська. У липні 2024 року тут запрацював Центр рекрутингу української армії, а в листопаді Генеральний штаб ЗСУ створив підрозділи рекрутингу в кожній бригаді. Ми дізналися, як саме відбувається прийом до рекрутингових центрів у Марії Загуліної – колишньої парамедикині, яка нині допомагає охочим приєднатися до армії в штабі 150-го окремого батальйону ТРО.

Про Марію та її діяльність

Марія Загуліна від самого початку повномасштабного вторгнення допомагає Збройним Силам. Почала свій шлях із волонтерства, де збирала гроші на потреби військових та необхідні речі – одяг, засоби особистої гігієни тощо. Проте з часом життя внесло свої корективи, і дівчина вступила до Сумської ТРО парамедикинею.

«Спочатку пішла до військової частини, аби просто пару тижнів поволонтерити. Насправді я тоді ще не знала, з чого почати саме, просто розуміла, що можна волонтерити й допомагати військовим. Наважилася скласти присягу після того, як моя мама під час повномасштабного вторгнення поїхала до Харкова і не могла чотири дні поспіль виїхати звідти через черги на евакуацію та постійні обстріли. Вона добиралася до Сум з пересадками, і коли розповіла мені про всі ці жахи, я усвідомила – точно піду служити країні. І наступного дня вже пішла до штабу військової частини медиком», – розповідає Марія.

Після служби польовою медикинею дівчина понад два роки займалася документацією свого батальйону: прийомом, обробкою та відправкою звітів, рапортів тощо. Коли з’явилася ініціатива зі створення груп рекрутингу, Марія вирішила змінити профіль та подалася на консультантку рекрутингової частини.

Як працює рекрутинг і що це таке?

Рекрутинг – це добровільна служба в армії, де можна самостійно обрати підрозділ та спеціальність. Податися до рекрутингових центрів можуть як новачки, так і ті, хто вже має військовий досвід. Навіть є офіцерські вакансії для людей, які в минулому мали звання та хочуть повернутися до ЗСУ

Також рекрутинговий центр працює з людьми, яким уже видали повістку. Вони теж можуть самостійно обрати для себе вакансію. Спеціалістиі  з військовослужбовцями, які мають статус СЗЧ (самовільного залишення частини).

«Повернення до військової частини не має наслідків – просто обираєш для себе іншу спеціальність. Якщо є кримінальне провадження, називаєш його номер. Тоді бригаду та ТЦК інформують, що людина повернулася, і її більше не зараховують як СЗЧ», – пояснює Марія.

Для деяких посад є певні вимоги. Наприклад, польовий медик має мати медичну освіту або пройти курси з тактичної медицини. Водіям потрібні водійське посвідчення та досвід керування.

Як відбувається процес прийому?

Спочатку охочий отримує консультацію щодо вибору підрозділу та посади. Якщо людина погоджується, пише заяву та проходить ВЛК на придатність до служби. Новачки проходять курс базової загально-військової підготовки, а досвідчені військові чекають наказу на відправлення. Після всіх процедур рекрутинговий центр інформує ТЦК про зарахування людини до військової частини.

Які вакансії пропонують та куди звернутися?

У 150-му окремому батальйоні ТРО наразі відкриті вакансії гранатометників, вогнеметників, стрільців, водіїв. Також формується підрозділ БПЛА, де потрібні спеціалісти.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном: +380-(95)-616-24-02

Також вакансії розміщені на сайтах з пошуку роботи Work.ua та Robota.ua.

Скільки людей звернулося за весь час?

У середньому за день до 150-го батальйону ТРО звертаються 3-4 людини. Проте складати присягу погоджуються одиниці – за весь час рекрутингу пішли на службу до 10 людей.

«Дуже багато людей телефонують, питають про військову частину. Я пояснюю, що вона зараз знаходиться на Донеччині, а вони кажуть: «Ми хотіли служити в Сумах». Тоді я надаю контакти Центру рекрутингу», – розповідає Марія.

Часто люди не знають, що рекрутинг – це можливість самостійно обрати спеціальність.

Як допомогти батальйону?

150-й батальйон ТРО виконує бойові завдання не лише в Сумській області. Від початку 2024 року батальйон направили на Харківщину, потім назад на Сумщину, а з вересня – на Куп’янський напрямок. Зараз батальйон воює на Донеччині.

Зараз Марія збирає кошти на батареї для БПЛА «Баба Яга», які доставляють їжу, воду та боєприпаси в найгарячіші точки, куди не може доїхати транспорт.

«Хлопці знаходяться в таких умовах, що машина до них уже не доїде апріорі. Всі речі передаються лише через безпілотники», – зазначає Марія.

Необхідно зібрати кошти на 10 батарей, кожна з яких коштує 60 000 грн. Це дозволить дронам безперервно виконувати завдання.

«Один виліт витрачає багато заряду. Щоб не чекати, поки безпілотник підзарядиться, ми просто міняємо батарею – і він далі скидає боєприпаси або передає необхідні речі», – пояснює Марія.


 

Інна Чорнойван Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram

Джерело

Новости Сумы