єВідновлення на Сумщині: громади мають працювати оперативніше, щоб жителі області отримували компенсацію за пошкоджене та зруйноване майно

Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх звернувся до керівників громад, які незадовільно працюють щодо внесення даних до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та розгляду заяв від жителів області щодо такого майна. Про це інформує сайт ОВА.

Очільник області підкреслив: на місцях необхідно активізувати роботу, адже громадяни мають отримати кошти за програмою єВідновлення, гарантовані їм державою.

Як повідомила заступниця начальника Сумської ОВА Марія Зонова, мешканцями області направлено 12 683 інформаційних повідомлень в ДІЮ про пошкоджене майно внаслідок військової агресії російської федерації проти України. З них лише 6 866 (54,1 %) оброблені територіальними громадами та внесені відповідні дані до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

«Ми розуміємо прикордонні громади, де безпекова ситуація не дає змоги комісії перевірити ці повідомлення, встановити факт руйнації або пошкодження та скласти відповідний акт обстеження. Але є і тилові громади, зокрема, в Роменському районі, які мають велику кількість необроблених інформаційних повідомлень», – зазначила Марія Зонова.

Якщо говорити про зруйноване майно, то з 1 січня 2024 року держава запровадила ще один механізм компенсації. Тепер поряд із наданням житлових сертифікатів є можливість отримати грошову компенсацію на відновлення власного житла.

Мешканцями області направлено 172 заяви з питання надання житлових сертифікатів та 3 заяви щодо надання грошової компенсації за зруйноване майно, з яких 164 взято в обробку. Сформовано сертифікати за 85 заявами на суму 91 млн. грн., прийнято 1 рішення щодо надання грошової компенсації на відбудову зруйнованого житла на суму 1,5 млн. грн.

На території Сумської області придбано 21 об’єкт нерухомого майна за рахунок житлових сертифікатів на суму 24,8 млн. грн.

Наразі комісіями з компенсації за зруйноване майно не розглянуті згідно зі встановленими термінами 16 заяв.

Крім того, мешканцями області направлено 2 340 заяв щодо надання компенсації за пошкоджене майно, з яких 2 244 взято в обробку. Прийняті рішення про надання компенсації за пошкоджене майно 1 667 жителям області на суму понад 150 млн грн.

В Сумській області 1 501 мешканець отримав компенсацію за пошкоджене майно за допомогою електронної публічної послуги єВідновлення на суму майже 130 млн. грн.

Водночас сьогодні комісіями з компенсації за пошкоджене майно не розглянута 91 заява, відповідно до встановлених законодавством термінів.

«Саме від органів місцевого самоврядування залежить, як швидко і ефективно кожен громадянин зможе скористатися послугою єВідновлення, – підкреслив Володимир Артюх. – Крім того, я звертаюсь до нашого Управління містобудування та архітектури, займайтесь не просто моніторингом, а працюйте з громадами, з відповідними комісіями. Держава сьогодні виділяє колосальний ресурс на відновлення житла наших громадян. І наше завдання – допомогти жителям області ці кошти отримати і відновити житло, пошкоджене ворогом».

Джерело

Новости Сумы