Європейські міста-партнери впродовж року підтримували Сумську громаду | Новини Сум

Начальник управління економіки, інвестицій та фінансів програм соціального захисту департаменту фінансів, економіки та інвестицій Лариса СКИРТАЧ розповіла про те, як Сумська міська ТГ рухалася у 2023 році в напрямках міжнародної співпраці, екології та енергозбереження.

«Розвиток міжнародної співпраці завжди був серед пріоритетів нашої громади. З початком повномасштабного російського вторгнення ця співпраця вийшла на якісно новий рівень і став надзвичайно важливим. Наші європейські міста-партнери буквально з перших годин всіляко підтримували нас, надавали потужну гуманітарну допомогу. Це і харчові продукти, і медикаменти, і засоби особистої гігієни тощо. Це було надважливо у складний для нашої громади, й України загалом, час. Це такі міста як Банська Бистриця (Словаччина), Гожув Вєлькопольський (Польща), Целлє (Німеччина), Мажейкяй (Литовська Республіка).Ми цінуємо підтримку наших міжнародних партнерів та не втомлюємося дякувати їм за це», – зазначила посадовець.

У 2023 році партнери продовжували активно підтримувати сумську громаду. Від Целлє надійшло сім легкових автомобілів, спецтранспорт для пожежників, три автомобілі швидкої допомоги, мікроавтобус, пікап і маніпулятор, а також допомога для закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, комунальних підприємств, зокрема генератори, меблі, обладнання, спортивний інвентар тощо. За ініціативи муніципалітету Гожува Вєлькопольського Суми отримали три пасажирські автобуси для забезпечення соціальних потреб із перевезення.

Рухалася сумська громада й у напрямку розширення кола міст-партнерів. На заміну Меморандуму про співпрацю уклали Угоду про партнерство з Банською Бистрицею (Словаччина), заклали підвалини для співпраці з Сакраменто (США, штат Каліфорнія), є також напрацювання щодо встановлення партнерських відносин із містом Хямеенлінна (Фінляндія).

Плідною також була співпраця з представниками донорських організацій, завдячуючи чому Сумській міській ТГ передали самоскид, меблі та обладнання для поліпшення умов надання послуг в ЦНАПі та в департаменті соцзахисту населення, 10 генераторів для закладів освіти, культури та охорони здоров’я, дев’ять електровелосипедів для соціальних працівників КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня».

Навіть в умовах війни Сумська МТГ продовжувала реалізовувати проєкти з термомодернізації будівель бюджетної сфери, зокрема закладів освіти та охорони здоров’я. В бюджеті громади на 2023 рік на ці потреби передбачили 136,1 млн грн. Також впроваджено три проєкти з використання відновлювальних джерел енергії: встановлено сонячні електростанції у КНП «Центральна міська клінічна лікарня» (згенеровані кіловати сонячної енергії надали змогу зекономити близько 185 тис. грн бюджетних коштів), на території ботанічного саду «Юннатівський», у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».

У межах Програми Розвитку ООН громада отримала фотометр і реагенти для вимірювання якості води поверхневих водних об’єктів. А завдяки участі працівників департаменту в навчальній сесії з питань охорони атмосферного повітря – два пости моніторингу атмосферного повітря.

Важливою складовою екологічної політики та енергозбереження є просвітницька діяльність. Під час Днів Сталої енергії в громаді провели різноманітні заходи на тематику відновлювальної енергетики, до яких долучилося майже 4000 жителів громади. На підвищення обізнаності сумчан із питань кліматичної адаптації підготовлено проєкт «Stop кліматичним змінам!».

Джерело

Новости Сумы