Жителі Сумщини через спеціальний чат-бот можуть долучитися до боротьба з ворожою пропагандою та фейками

Про новий унікальний проєкт щодо протидії дезінформації та поширення незаконного контенту в українському інформаційному просторі під час брифінгу розповів старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції НПУ Артем Бухтіаров, повідомляють в ОВА.

«З початком повномасштабного вторгнення ворожа інформаційна агресія сягнула свого піку. Росіяни стрімко проникають у наше інформполе, намагаючись просувати власні інтереси, – акцентував увагу він. – Дезінформація в інтернеті негативно впливає на свідомість громадян та хід війни в цілому, тому користувачі повинні бути обачними і вміти розпізнавати фейки та елементи пропаганди».

Унікальність проєкту полягає в наявності бази ворожих ресурсів та можливості виявлення та блокування осередків пропаганди. Для того, щоб бути його частиною, користувачам достатньо мати мобільний телефон або компʼютер та трохи часу.

За словами Артема Бухтіарова, з початку діяльності проєкту BRAMA, користувачі надіслали понад 140 тисяч лінків на джерела, які, на їх думку, необхідно заблокувати. Учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч телеграм-каналів, інстаграм-сторінок та спільнот у вайбері, що поширювали заборонений контент.

«Серед поставлених цілей проєкту BRAMA – знищення російських осередків в Інтернеті, покращення медіа-грамотності українців, зменшення рівня булінгу та цькування в мережі, боротьба з наркотиками та шахрайством, і популяризація безпечного поводження в інтернеті», – додав він.

Наразі функціонує телеграм-бот, за допомогою якого небайдужі громадяни можуть повідомити про джерела неприйнятного контенту. У телеграм-каналі BRAMA також публікуються посилання на джерела задля надсилання скарг спільнотою.

«Завдяки нашим ресурсам громадяни мають можливість ознайомитися з небезпечними шахрайськими схемами, що поширюються в мережі, бути обізнаними, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір, а також отримувати корисні поради щодо медіа та кіберграмотності. Ми маємо ще дуже багато роботи і потребуємо допомоги небайдужих і активних учасників, тому закликаємо свідомих громадян доєднатися до проєкту», – додав Артем Бухтіаров.

Посилання на телеграм-бот BRAMA: https://t.me/+h389eafYD1tmY2U6

Джерело

Новости Сумы