Кому потрібні «хлібні» місця у Шостці? Депутати міськради хочуть прийняти скандальне рішення

Завтра, 15 березня, відбудеться сесія міської ради.

Народні обранці завжди раді дивувати виборців. Дехто з них продовжує просувати свої шкурні інтереси.

У порядку денному чергової сесії є питання про надання дозволів на укладання договорів встановлення особистих строкових сервітутів щодо земельних ділянок. У тому числі воно передбачає призупинення дії пункту рішення міської ради від 25 червня 2020 р., яке має назву «Про заборону надання дозволів на розміщення нових тимчасових споруд щодо земельних ділянок Шосткинської міської об’єднаної територіальної громади».

Невеликий екскурс у 2020 рік.  Тоді депутати міської ради проголосували за те, щоб розміщення нових тимчасових споруд було заборонено в центральній частині міста (мова йшла про ділянки вулиць Свободи, Горького, Чернігівської, Миру тощо).

Тепер депутати (вже нового скликання) хочуть відіграти назад і призупинити заборону.

Громадська рада, яка функціонує при міськвиконкомі, ініціювала запрошення фахівців мерії на свої засідання, щоб обговорити проєкти рішень, які виносяться на сесію, в тому числі і вищезгаданий. Секретар міськради Оксана Шаповал запропонувала 21 представнику громадської ради брати участь у засіданнях депутатських комісій. А ініціативу громадськості було проігноровано…

«Пояснення того, чому з’явився цей проєкт рішення міської ради є, – говорить голова громадської ради Олександр Ярига. – За нашою інформацією, у проєкті рішення «заховані» депутати, які хочуть поставити кіоски у «хлібних» місцях. Виникає питання: чому народні обранці не хочуть показати свої справжні обличчя?! Чи вони думають, що у Шостці ніхто нічого не знає?!».

Екс-депутат міської ради Ірина Коваленко згадує: депутати міської ради минулого скликання активно намагалися упорядкувати торгівлю у місті. Одним з їх рішень і стала заборона встановлення нових тимчасових споруд в центральній частині Шостки, щоб не забудовувати місто «халабудами».

Ірина Коваленко за те, щоб підприємці встановлювали кіоски, але виключно на законних підставах, і щоб при встановленні МАФів суб’єкти господарювання дотримуватися єдиного стилю. «Тут повинна працювати містобудівна комісія. Необхідно затвердити єдину стилістику для всіх тимчасових споруд, які встановлюються у місті», – говорить екс-народна обраниця.

На її думку, не повинно так бути, що хтось спочатку будує, а потім узаконює споруду, або, користуючись статусом депутата, може «порєшать» і отримати «хлібне» місце для свого бізнесу.

Одна з діючих депутаток міської ради категорично проти призупинення рішення міської ради про заборону надання дозволів на розміщення нових тимчасових споруд в центральній частині Шостки. Вона прямо каже, що деякі її колеги по депутатському корпусу переслідують власні жадібні цілі. «На якій підставі ми будемо призупиняти дію рішення міської ради?! У нас мало кіосків?!», – обурюється вона. Народна обраниця пропонує подивитися, а скільки ж бюджет громади отримує від кіосків. Вона переконана, що не потрібно захаращувати місто МАФами.

Як зазначив депутат міської ради Віталій Ляшок, під час роботи депутатських комісій не було наведено жодного аргументу, який би спростовував правильність прийнятого у 2020 році рішення про заборону надання дозволів на розміщення нових тимчасових споруд в центральній частині міста. «Особисто я за розвиток підприємництва, але проти вибірковості. Коли хтось вирішив «мутонуть», то шукають способи прийняти потрібне рішення. Ви ж розумієте: це ширма, щоб хтось отримав ласий шматок землі», –  говорить Віталій Ляшок.

Екс-депутат міської ради Ольга Шабельникова, яка у 2020 р. разом з колегами і приймала вищезгадане рішення, задає декілька важливих питань: що означає «призупинити» і які на то причини?!

Вона підкреслила: минулий депутатський корпус провів колосальну роботу по боротьбі зі стихійною торгівлею у Шостці. За її словами, серед нинішніх народних обранців є депутати, які тоді безпосередньо займалися цими питаннями. Це Олександр Івченко, Тетяна Тупикова, Світлана Суптельна, Андрій Вєтоха

Сьогодні «правила гри» намагаються змінити. «У нас в місті тепер буде така тенденція завжди – одні народні обранці приймають законі рішення, які мали б  працювати на благо громади, а приходять інші і змінюють їх на користь деяких зацікавлених осіб? А ще хочу всім нагадати, що у нас в країні війна і у депутатів міської ради VIII скликання достатньо роботи для вирішення більш важливих питань, ніж просування власних інтересів», – вважає Ольга Шабельникова.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело

Новости Сумы