«Маємо дах над головою і можливість працювати»: як Краснопільська селищна рада евакуювалася до Сум

Коли 18–19 березня обстріли Краснопілля стали інтенсивними, усі відділи селищної ради ще залишались на місці. Попри небезпеку, органи місцевого самоврядування продовжували працювати — організовували евакуацію жителів селища та навколишніх сіл.

«Щоранку о шостій ми запускали евакуаційні автобуси до Сум. Це була термінова робота, але ми розуміли, що чекати не можна», — розповідає секретарка Краснопільської селищної ради Ірина Юхта.

З кожним днем ситуація погіршувалася. Наприкінці березня російські обстріли зруйнували багато житлових будинків, а також об’єкти цивільної інфраструктури. Постраждало й приміщення самої селищної ради. У будівлі повибивало вікна й двері, було пошкоджено меблі та техніку. Тож було ухвалено рішення — тимчасово виїхати з Краснопілля.

«До нас можуть звернутися з усіх важливих питань — підкажемо, допоможемо, оформимо»

Спочатку, за словами Ірини Юхти, навіть не знали, куди їхати. У пошуках простору для розміщення допомогли колеги із Сумського району — підказали адресу в Сумах, де можна було б тимчасово розмістити відділи ради. Після розмови з власником приміщення він погодився надати частину будівлі для роботи.

Наприкінці березня Краснопільська селищна рада переїхала до Сум, за адресою: вулиця Ярослава Мудрого, 71, п’ятий поверх.

Наразі всі основні відділи вже працюють у Сумах. Частину меблів і оргтехніки вдалося перевезти з Краснопілля, решту — доставляють поступово. У цьому допомагають громадські організації. На новому місці вже функціонують ЦНАП, відділ соціального захисту, відділ комунального майна, бухгалтерія та управління персоналом.

«До нас можуть звернутися з усіх важливих питань — підкажемо, допоможемо, оформимо», — зазначає Ірина Юхта.

Які послуги можна отримати

Жителі громади можуть отримати:

  • компенсацію за зруйноване чи пошкоджене житло;
  • допомогу щодо догляду на непрофесійній основі;
  • соціальні виплати, пільги та субсидії;
  • консультації з питань евакуації, отримання довідки ВПО та звернень до міжнародних організацій щодо грошової допомоги.

Також селищна рада може допомогти з вивезенням майна — за наявності господаря і людей, які можуть завантажити речі. Йдеться про домогосподарства у Краснопіллі, Самотоївці, Веселому, Лозовому, Хмелівці, Осоївці. Прийом громадян триває з 8:00 до 16:15 щодня.

«Дуже чекаємо миру, щоб повернутись у Краснопілля»

У Сумах працівники селищної ради змушені ділити кабінети — на відміну від Краснопілля, де кожен відділ мав окреме приміщення. Але на це не скаржаться.

«Маємо дах над головою і можливість працювати — цього зараз достатньо. Тримаємось. Дуже чекаємо миру, щоб повернутись у Краснопілля — додому і на свої робочі місця», — говорить Ірина Юхта.

Оксана Кир'ян Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram

Джерело

Новости Сумы