Марафон перевірок – як сумський магазин «Еко-Лавка» обирає продукти для своїх поличок

«Щоб потрапити на полички магазину, товар проходить справжній марафон перевірок», – розповідає Тетяна Ємельянова, власниця сумського магазину мережі «Еко-Лавка». У супермаркетах нерідко трапляються продукти з непрозорим складом і великою кількістю «Е»-інгредієнтів. Ба більше, зазначений виробником склад не завжди відповідає реальності. В «Еко-Лавці» це ретельно контролюють: кожен товар перевіряється на натуральність і відповідність заявленим характеристикам. Як працює мережа та за якими критеріями обирають продукцію – читайте у нашому матеріалі.

 «Часто складно знайти дійсно здорову їжу…»

— Як Ви взагалі почали знайомитися з екопродуктами?

— Відверто, я завжди намагалася готувати вдома з натуральних продуктів, щоб забезпечити себе та свою родину саме корисною їжею. На жаль, у наших магазинах часто складно знайти дійсно здорову їжу. Відділи зі здоровими продуктами зазвичай невеликі, а їх асортимент залишає бажати кращого, бо склади незрозумілі. З роками важливість правильного харчування для мене лише посилилося. А як донька підросла, то почала нас мотивувати на це ще більше. Якийсь час ми родиною навіть пробували стати вегетаріанцями, але на це потрібно дуже багато сили волі.

— Зараз Ви не вживаєте м’ясо?

— Ні, вирішили повернутися. Скажу так, не кожен зможе повністю відмовитися від звичайної їжі, а вегетаріанці не вживають ні м’яса, ні молочку. М’ясо містить залізо, яке вкрай необхідне для належного рівня гемоглобіну та здоров’я серцево-судинної системи, є джерелом білка та вітамінів і мінералів, які налагоджують обмін речовин. Молочна продукція ж,  насичує організм кальцієм, білком, жирами, вуглеводами, амінокислотами, а також вітамінами А, В2 і D.

— «Еко-Лавка» — це мережа магазинів по Україні, чому Ваш вибір пав саме на неї?

— Ще коли тільки починала замовляти натуральні продукти з Інтернет-магазинів, шукала у кого ж робити закупи, читала склади та вивчала усе це. Познайомившись з «Еко-Лавкою» для мене відкрився інший світ, адже це мережа, де за будь-яку погрішність – виробнику можуть відмовити у співпраці. А у складі виробів немає нічого зайвого окрім продукту. Наприклад, ті ж напівфабрикати їх власного виробництва. Чесно, ніколи не купувала подібного, але коли почала вивчати їх товари, то ознайомившись зі складом – спробувала. Бо елементарно тобі не страшно від того, що будеш їсти. Ти бачиш склад, розумієш його, а коли куштуєш, то відчуття ніби сам зробив. Можна сказати, що вони підкорили моє серце своїм ставленням до власного бізнесу та відповідальності. Ба того, щоб потрапити на полички магазину, товару виробника потрібно пройти цілий «марафон» перевірки на правдивість складу у лабораторії. Усе серйозніше, ніж багато хто думає.

На фото Тетяна Ємельянова, власниця сумського магазину мережі «Еко-Лавка»
Фото Наталії Біловол, журналістки MISTOSUMY.com

— Знаю з Ваших розповідей, що Ви відкрилися після того, як отримали грант від держави. Розкажіть, як це все відбувалося?

— Спочатку я подала заяву на франшизу до «Еко-Лавки» і коли погодили, то я принципі була готова відкриватися – були свої збереження. Однак незадовго до цього відкривалася моя знайома, також жінка військового й розповіла про грант, який можна отримати. Загалом суми там різні, як і вимоги. Наприклад, є гранти на 250 тис. грн, де умови – це працевлаштування одного співробітника. Є допомога на 500 тис. грн, але з умовою, що ти офіційно наймаєш двох співробітників терміном на два роки, а сама повинна працювати три роки. А є гранти до 1,0 млн грн. Створюєш бізнес-план – дієш згідно нього й працюєш. Потім цю суму ти виплачуєш через податки.

— Не страшно було відкриватися у воєнний час?

— Ви знаєте, я мала б відкритись роки два-три тому, тоді мені було страшно, завжди щось стримувало. Коли розпочались усі ці розмови про наступ, так, час непростий, але чомусь саме зараз я зрозуміла, що не можу ще довше тягти. Треба жити й треба змінюватись на краще. Своїм прикладом показувати, що не все так страшно, все можливо. До того ж коли ти мрієш і нічого не робиш – усе залишається на рівні мрій, а коли робиш – то маленькими кроками йдеш до мети.

«Купуючи щось майже за безцін – думайте, чому товар так дешево коштує?»

— Які умови повинні мати виробники продукції, яка знаходиться на полицях «Еко-Лавки»?

— Часто зустрічаються виробники без совісті, або ті, хто пишуть у складі одне, а насправді – там усе інше. Тобто продукт не відповідає заявленим характеристикам. Ми перевіряємо сертифікацію товару та робимо лабораторні дослідження, щоб запевнитися у тому, що продукт містить саме заявлені на упакуванні складники. Якщо усе проходить вдало, то починаємо співпрацю.

На фото одне з постачань «Еко-Лавки» натуральними побутовими засобами
Фото Наталії Біловол, журналістки MISTOSUMY.com  

— Чи траплялися у Вас неприємні випадки з постачальниками? Як діяли?

— Натуральна продукція на те й натуральна, що не зможе довго зберігатися через відсутність консервантів. Якщо шоколад той же зберігається понад термін, то очікуйте якихось сюрпризів. Однак, коли щось трапляється з продукцією, то цей товар знімається з продажу в усіх магазинах України й повертається постачальнику. З ним проводиться розмова й лабораторні дослідження цього продукту.

— Можливо перевіряли, чи було щось у ваших шоколадках?

— Так, перевіряла, у нас нічого не знайшла. Але тут ще слід враховувати те, скільки ви замовляєте товару та як він продається.

— Ціни в «Еко-Лавці» вище середньої, чому так?

— Вони не вищі, а скоріше середнього сегмента, адже є магазини, які беруть дорожче. Проте купуючи щось майже за безцін – думайте, чому товар так дешево коштує? Причини можуть бути різні: склад, консерванти, замінники. У всього є причина. Чому наші ковбаси можуть здаватися дорожчими? Бо справжні. Ви зверніть увагу на їх склад, де одне м’ясо та спеції. Або ікра, натуральність якої можна перевірити (кілька ікринок залити окропом). Чи напівфабрикати, у складі яких теж одне м’ясо та спеції з інгредієнтами для тіста? В «Еко-Лавці» можна зрозуміти за що ви платите – за натуральність.

«Вегетаріанство, особливо серед чоловіків, стає дедалі популярнішим.»

— Які категорії товарів мають найбільшу популярність серед Ваших клієнтів? На що звертають увагу найбільше?

— Все більше людей усвідомлюють важливість здорового харчування і переходять на рослинні дієти. Вегетаріанство, особливо серед чоловіків, стає дедалі популярнішим. Це пов’язано з розумінням того, що харчування безпосередньо впливає на наше здоров’я та самопочуття. Однак, перехід на рослинну їжу вимагає певних знань про те, як збалансувати раціон, щоб організм отримував усі необхідні поживні речовини. Однак, з розповідей наших захисників, які заходять – стає сумно, що вони дуже любили правильне харчування, однак на війні доводиться їсти те, що є.

— Також, зараз дуже багато дітей мають чи алергію, чи діагнози від лікарів, де їм не можна вживати продукцію з глютеном. Та й не тільки малі до речі, а й дорослі все частіше починають вживати продукти без цукру, без глютену.

— Які найбільші міфи про екопродукти, на Вашу думку, існують?

— З того, що наболіло – це те, що ніхто не вірить у натуральність продуктів, які пропонують торгові мережі. І принципі це зрозуміле явище. Ми часто можемо стикатися з ситуацією, коли на етикетках вказано «натуральний продукт», але склад свідчить про протилежне. Думаю, саме через це ми й обираємо співпрацю з невеликими крафтовими виробниками, які дбають про якість своїх продуктів і використовують лише натуральні інгредієнти. З гордістю можу казати усім, що купуючи в «Еко-Лавці» можна бути впевненим у походженні та якості товарів.

«Якщо навіть я у складі щось не зрозумію, то ми не візьмемо товар до себе.»

— Наскільки знаю з Вашої сторінки Інстаграм, у Вас постійно приємні знижки. Як Ви вираховуєте: на що зробити знижку?

— У наших постійних клієнтів є знижка -10%, а якщо говорити про знижки на усі продукти – це просто, щоб розпродати. Той же хліб, ми хочемо, щоб у кожного була свіжа випічка, а для цього її треба постійно оновлювати та швидко розпродувати.

— Як Ви співпрацюєте з місцевими виробниками? Як підприємці можуть стати частиною «Еко-Лавки»?

— Нам приносять продукт на дегустацію разом з сертифікатом якості. Однак, якщо навіть я у складі щось не зрозумію, то ми не візьмемо товар до себе. Була ситуація, коли дівчинка принесла рисові чипси, але склад викликав підозри, бо була якась незрозуміла олія. З усім тим, якщо я перевіряю товар, мені подобається, по складу усе добре, то надсилаю запит та сам товар у центральний офіс і далі вже лабораторна перевірка.

— Які Ваші плани на майбутнє щодо розвитку бізнесу?

— Розширення, однозначно. Дуже багато планів, а часу мало.  Хочу додати та шукаю місцевих фермерів, щоб у нас можна було придбати фрукти й овочі, м’ясо типу стейка. Але це з часом усе, зараз ми зосередженні на оновлені товарів. До того ж, дуже прагну познайомитися з місцевими крафтярами та їх виробами, щоб залучити і їх.

Познайомитися з продукцією або дізнатися наявність можна в Instagram.

Графік роботи магазину: щодня з 9:00 до 19:00

Адреса: вул. Козацький вал, 1 (поряд з відділенням Приват Банку)

Контактний номер телефону: (+380) 50 255 0775

Реклама

Біловол Наталія Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram

Джерело

Новости Сумы