На Роменщині виявлено факт самовільної вирубки дерев вільхи

Державна екологічна інспекція у Сумській області виявила самовільний поруб дерев в селі Засулля Недригайлівської громади Роменського району.

Порушник без дозволу зрізав кілька дерев вільхи. На нього складено протокол за статтею 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення та виставлено вимогу відшкодувати завдані збитки на суму 10 200 грн.

Державна екологічна інспекція нагадує, що видалення зелених насаджень в населених пунктах регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року № 1045.

Процедура видалення зелених насаджень передбачає:

  • Подання заяви до місцевої ради.
  • Створення комісії для оцінки стану насаджень та складання акту обстеження.

Комісія може дозволити видалення зелених насаджень у таких випадках:

  • Знесення аварійних, сухостійних та фаутних дерев, а також самосійних та порослевих дерев діаметром кореневої шийки не більше 5 см.
  • Ліквідація аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту.
  • Відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами.
  • Проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції та розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній та кабельній електромережі.
  • Досягнення деревом вікової межі.
  • Провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів.
  • Ліквідація наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

Важливим є визначення відновної вартості насаджень, яку потрібно сплатити. У деяких випадках (передбачених пунктом 6 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах) вона не нараховується.

За порушення правил видалення передбачено адміністративні штрафи та матеріальна відповідальність.

Знищення або пошкодження зелених насаджень тягне за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 510 грн і на посадових осіб або фізичних осіб — підприємців — від 510 грн до 850 грн (ст. 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Окрім того, винна особа має відшкодувати завдану матеріальну шкоду. Розмір шкоди за знищення або пошкодження зелених насаджень визначається згідно з Таксами для обчислення розміру шкоди, заподіяної підприємствами, установами, організаціями та громадянами зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, затвердженими Постановою КМУ № 559 від 08.04.99 року, і є значно більшим від розміру адміністративного штрафу.

Наприклад, за кожне знищене або пошкоджене до ступеня припинення росту дерево, діаметр якого біля шийки кореня становив 18,1 — 22 см, відшкодовується матеріальна шкода у розмірі 550 грн.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram

Джерело

Новости Сумы