На Сумщині з початку року зареєстрували вже другий випадок дирофіляріозу: захворювання переносять комарі 

У м. Путивлі Сумської області виявлено випадок дирофіляріозу у молодого чоловіка. Пацієнт звернувся до лікарів зі скаргами на ущільнення та відчуття дискомфорту в ділянці живота зліва. Чоловік самостійно виявив у себе ущільнення розміром 1*0,5 см.

Про це повідомлять фахівці Путивльського відділення Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Чоловік вчасно звернувся за медичною допомогою. Йому провели оперативне втручання в Путивльській міській лікарні, де видалили паразита завдовжки 1,9 см. У мікробіологічній лабораторії Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб підтвердили, що це Dirofilaria repens — ниткоподібний круглий гельмінт, який спричиняє дирофіляріоз.

На данай час з чоловіком все добре.

Це вже другий випадок дирофіляріозу зареєстрований на Сумщини з початку року.

Це захворювання переносять інфіковані комарі, які інфікувалися від укусу хворих тварин. З моменту зараження людини до проявів хвороби може минути від одного місяця до року. І тому не всі люди здогадуються пов’язати загадковий прояв – утворення пухлини, з комариним укусом такої давності.

Дирофіляріоз – спричиняють гельмінти роду Dirofilaria repens – тонкі ниткоподібні паразити, які можуть досягати від 12 до 30 см у довжину і локалізується переважно під шкірою.

Спершу на місці укусу комара з’являється невеличке ущільнення, яке згодом може вирости до розмірів пухлини. У людини гельмінт зазвичай вражає: око, повіки, голову, шию, верхні та нижні кінцівки. При уражені виникають вузли (припухлості) під шкірою.

Характерною ознакою дирофіляріозу є міграція паразита в організмі людини. Він може переміщуватись на кілька сантиметрів за добу. Крім цього відчуття, у місці локалізації гельмінта може свербіти, пекти, з’явитися набряк чи почервоніння. Також можуть бути скарги на головний біль та загальне нездужання.

Медики радять:

– користуватися репелентами – засобами,що відлякують комарів, які дозволені МОЗ України;

– не забувати про захисні засоби для домашніх улюбленців;

– важливо періодично проводити дегельмінтизацію тварин, адже вони є джерелами інвазії;

– при підозрі на присутність дирофілярії зробити ультразвукове дослідження;

– при перших ознаках хвороби варто якнайшвидше звернутися до лікарів.

До групи ризику інфікування потрапляють люди, які проживають поблизу річок і боліт, дачники, туристи, а також працівники лісового та рибальського господарств. Вогнища дирофіляріозу можуть формуватись біля водойм з великою кількістю комарів, які в свою чергу інфікують мікрофіляріями бродячих собак та диких тварин.

 

Джерело

Новости Сумы