На Сумщині за минулий рік на вимогу екологічної інспекції ліквідовано 20 сміттєзвалищ

 Протягом 2023 року державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Сумської області фіксували численні випадки утворення несанкціонованих сміттєзвалищ твердих побутових відходів на території Сумської області. Так, при проведенні заходів із запобігання та виявлення адміністративних правопорушень, у тому числі й при опрацюванні звернень громадян, які надійшли до Інспекції, на територіях загального користування Інспекцією виявлено 86 сміттєзвалищ. Загальна площа засмічених земель склала 49 556 кв.м. повідомляє Державна екологічна інспекція у Сумській області.  Найбільша їх кількість була виявлена на території м. Суми – 43, Шосткинської міської територіальної громади – 12 та в с. Гамаліївка Шосткинського району – 5, в містах Ромни, Тростянець, Охтирка, а також на територіях інших громад області: Боромлянської, Садівської, Нижньосироватської, Миколаївської, Степанівської, Краснопільської, Путивльської, Сумської, Синівської, Лебединської.  Деякі з виявлених зі стихійних сміттєзвалищ були прибрані одразу після їх виявлення. Проте, Інспекції доводилося направляти й офіційні вимоги на адреси керівників територіальних громад щодо ліквідації звалищ. Загалом, за наявною в Інспекції інформацією, по завершенні 2023 року лише 23% із виявлених Інспекцією несанкціонованих сміттєзвалищ було ліквідовано. Площа ліквідованих смітників склала 25 681 м2.  Зокрема, до Інспекції надійшла офіційна інформація про ліквідацію 13 несанкціонованих звалищ твердих побутових відходів в м. Суми, та по одному – в с. Гамаліївка Шосткинської МТГ, в м. Охтирка та Тростянець, в смт. Низи Садівської СТГ, в с. Станова Тростянецької МТГ, в с. В’язенка Путивльської МТГ та в с. Подільки Синівської СТГ. Робота з виявлення та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ твердих побутових відходів у 2024 році триває.  Інспекція нагадує, що відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження:

  • організація управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення,
  • організація благоустрою населених пунктів, розроблення та реалізація місцевих планів управління відходами,
  • запровадження роздільного збирання побутових відходів та забезпечення виконання цільових показників щодо підготовки для повторного використання та рециклінгу побутових відходів,
  • забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів.

 Також статтею 26 Закону України «Про управління відходами» визначено, що повноваженням органів місцевого самоврядування у сфері управління відходами, серед інших, є забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів. Згідно статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території в межах наданих повноважень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело

Новости Сумы