Олена Міщенко 10 років відвідує ансамбль "Червона калина", який діє на базі Сумського міського територіального центру "Берегиня". Жінці 86 років і вона найстарша його учасниця. Для неї це відпочинок, хобі та невіддільна частина життя.
Олена Міщенко. Суспільне Суми
"Співаю з дитинства, бабуся співала дуже добре. Різні свята відмічали. Дід був головою сільської ради. Коли відмічали жовтневі та травневі свята, люди казали: “Підемо до Ганнусі”. Бабусю так звали. "І до Якова Михайловича". Та як виведе, та на все село. Оце, як збиралися на якесь свято, куди підемо, чоловіка звали Миколою, то друзі кажуть: "До Миколи, бо він грає, вона співає" — розповіла Олена Міщенко, учасниця ансамблю "Червона калина".
Ансамбль «Червона калина». Вікторія Торопова
В репертуарі ансамблю “Червона калина” українські народні, ліричні і патріотичні пісні. Без виступу не відбувається жоден захід у міському центрі "Берегиня". Виступають і за межами відділення.
Олена Міщенко та учасниці ансамблю «Червона калина». Вікторія Торопова
"Ми їздили по Сумах в багатьох організаціях і найчастіше ми бували в госпіталі. Ми їхали туди і з задоволенням. Нас уважно слухали. І вірші розказували, і гуморески, і танцювали трохи. І вони з нами, хто міцніший, підключались. Їм це подобалося".
Ансамбль «Червона калина». Вікторія Торопова
Пані Олена також займається бджолярською справою.
Олена Міщенко. Суспільне Суми
Жінка пережила Другу світову війну і не думала, що знову доведеться жити під обстрілами. Згадала влучання поблизу її будинку:
"Похитало сильно. Ішла з кухні в коридорі, далі, щоб до кімнати. Трималася за стіни. Спиною боляче, руками старалась триматися. У нас тільки двері пошкодило".
Олена Міщенко, Катерина Іваненко. Суспільне Суми
Своїм найціннішим спадком жінка вважає дітей та шістьох онуків. А ще, розповіла, дуже хоче дожити до мирного життя та зустріти перемогу:
"Одна мрія, одне бажання: щоб скоріше закінчилась оця війна, оці вибухи і вбивство людей, щоб закінчились".