Нардепи Сумщини: від роботоголіків до прогульників

Олександр Качура вніс на розгляд парламенту постанову про створення міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона була прийнята.

Минулого року Антон Швачко вніс законопроєкт, що має врегулювати функціонування криптовалюти в Україні. Такий же проєкт вніс ще один нардеп – Олександр Сова. У підсумку обидва проєкти зависли на розгляді у парламенті.

Колективна творчість

Зовсім інакше виглядає законодавча робота нардепів від Сумщини у співдружності з іншими депутатами. Це так звані «колективні» законопроєкти. Робота ВР за останні 24 роки показала, що проєкти законів, які мають серед авторів декількох депутатів, мають більший шанс стати законами. Звісно, у більшості випадків 5 чи 7 депутатів не пишуть один проєкт – це, як правило роблять оди-два, а інші погоджуються стати групою підтримки. У цьому способі законотворчості нардепи від нашої області не пасуть задніх. Їх результат можна побачити у відповідній таблиці.

Найбільш продуктивною у «колективній» законотворчості теж стала Тетяна Скрипка. Спільно з іншими депутатами вона подала аж 104 законодавчі ініціативи, включаючи проєкти законів і постанов. Із них 41 ініціатива була успішною, 59 все ще знаходяться на розгляді та 8 було відхилено. У першу трійку нардепів, продуктивних у колективній законотворчості, також увійшли Ігор Васильєв (84 ініціативи) і Олександр Качура (64 ініціативи). Абсолютним аутсайдером у цій творчості став Михайло Ананченко. Він став співавтором тільки 11 колективних законопроєктів, жоден із яких досі не перетворився на закон. Близько біля нього знаходиться Ігор Молоток, що доклав зусилля тільки до 17 законопроєктів.

Таблиця 2. Законодавчі ініціативи депутатів (лютий 2022-березень 2024)

Але це ще не все. Згодом читайте, скільки коштів нардепи від області офіційно заробили за свою працю у Верховній Раді за два роки війни.

Богдан Сумський

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook

Джерело

Новости Сумы