Недригайлівська селищна рада відзвітувала про ліквідацію сміттєзвалища | Новини Сум

Державною екологічною інспекцією у Сумській області у травні було опрацьовано звернення громадянина на Гарячу лінію про утворення сміттєзвалища в с. Недригайлів.

У ході огляду території факт підтвердився: екоінспекторами було виявлено звалище твердих побутових відходів у прибережній захисній смузі струмка, який є притокою р. Сула між вулицями Зарудка та Сумська в с. Недригайлів. Розмір засміченої земельної ділянки становив 16 кв. м.

На підставі цього Інспекція направила вимогу Недригайлівській селищній раді щодо ліквідації звалища. Наразі селищна рада вже проінформувала Інспекцію про вивезення відходів із засміченої ділянки та приведення території в належний стан із наданням фото- та відео підтвердження виконання Вимоги.


Нагадуємо, що фізичні особи можуть звернутися із повідомленнями про правопорушення у сфері охорони довкілля, про які їм стало відомо, до Інспекції у зручний для себе спосіб:

  • Зателефонувати у робочий час до Державної екологічної інспекції у Сумській області на Гарячу лінію за номером: 0542-77-10-12;
  • Оформити звернення на особистому прийомі;
  • Направити звернення через застосунок «Екозагроза», завантаживши мобільний додаток: GooglePlay: https://bit.ly/ecozagroza_googleplay чи AppStore: https://apple.co/3P7pyJ8. У додатку заявник проходить обов’язкову процедуру електронної ідентифікації та автентифікації, оскільки анонімні звернення не розглядаються;
  • Надіслати звернення у паперовому вигляді на поштову адресу Інспекції за адресою: а/с 1, ВПЗ Суми 40000.
  • Направити звернення на електронну пошту Інспекції: [email protected].

Для звернень, які заявник направляє як електронною поштою, так і у паперовому вигляді, Законом України «Про звернення громадян» встановлені єдині вимоги щодо оформлення:

  • у зверненні обов’язково має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина та викладено суть порушеного питання.
  • в електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Орган, який надає відповідь на звернення, здійснює ідентифікацію громадянина, що звернувся, за ПІБ, адресою, підписом. Це важливо, оскільки розгляд звернення стосується прав, свобод чи обов’язків конкретної особи. Тому АНОНІМНІ ЗВЕРНЕННЯ НЕ РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ.

У випадках, коли порушення стосуються діяльності суб’єктів господарювання, у зверненні необхідно зазначити повну вичерпну інформацію стосовно таких суб’єктів та суті порушення ними вимог природоохоронного законодавства, оскільки для проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) за зверненнями громадян Інспекції необхідно отримати погодження Мінприроди, яке надається при обгрунтуванні підстав на перевірку конкретного суб’єкта господарювання.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, відповідно до частини восьмої статті 5 Закону України «Про звернення громадян» буде повернуто заявнику з відповідним роз’ясненням не пізніш як через десять днів від дня його надходження, повідомляє Держекоінспекція в Сумській області.

Джерело

Новости Сумы