Новий скеледром відкрили в центрі міста

Сьогодні, 9 березня, відбулося відкриття нового скеледрому «Climbing Mouse» у Сумах, що є важливою подією для усіх любителів альпінізму та скелелазіння. Спортивні розваги стають не лише засобом фізичного здоров’я, але й важливою складовою активного дозвілля та підтримки емоційного добробуту. Цей захопливий вид спорту приваблює людей різного віку та сприяє активному та оздоровчому способу життя.

У Сумах уже є скеледром на відкритому повітрі – «Рельєф» та гурток скелелазіння у Сумському Палаці дітей та юнацтва, проте другий лише для вихованців. «Climbing Mouse» – це перший приватний у Сумах, який буде працювати кожного сезону.

Журналісти MISTOSUMY.com відвідали відкриття та мали змогу поспілкуватися з власницею, Ксенією Устименко, яка 10 років займається скелелазінням. Ксенія повідомляє, що у них займатися може уся родина і навіть дітки від 6 років.

На фото Ксенія Устименко, власниця новоствореного скеледрому

Нова спортивна локація розташувалася в історичній будівлі у центрі міста. Власники запевняють, що спроєктована конструкція збереже старовинну архітектуру всередині будівлі, бо була не зачеплена. До того ж якщо вони переїдуть, то зможуть без пошкоджень структури усе відкріпити.

Ми також мали змогу поговорити із Ксенією та запитати у неї стосовно безпосередньо самого відкриття скеледрому.

— Що Вас надихнуло на відкриття скеледрому?

— Відверто кажучи, можу назвати це спонтанністю, бо дуже швидко вирішили та реалізували усе всього за пів року. Окрім того, через те, що я займаюся цим видом спорту досить давно, хотіла якось співпрацювати з людьми, а у Сумах такого постійно відкритого скеледрому до нас ще не було. Не потрібно чекати черги на страхування чи боятися, що немає досвіду тощо. У нас є кілька простих правил та страхові мати, які забезпечать вам упевненість у тому, що ви не постраждаєте.

На фото вигляд нового скеледрому

— Чому саме «Climbing Mouse»?

— Якось зробили спортивний виїзд на скелі у Буцький каньйон, неподалеку від Умані. І от там дуже цікаві маршрути, де мало зручних зачіпок і лізти потрібно фактично на нігтях. Відверто кажучи, туди ми не намагалися лізти, а проходили простіші маршрути, які були поруч. І ось так дивимося, а там мишка сидить. І вона отак ніби, знаєте, залізла: верхні лапки зверху, нижні – знизу. Туди сюди й пострибала догори. А вона сама по собі маленька та кругленька, дуже кумедна. І коли думали над назвою, згадали цю ситуацію і це було 3 «Так». До речі, можна провести таку паралель, що займатися скелелазінням може кожен, навіть, якщо ти маленька мишка.

— Чи є інструктори, які допоможуть, якщо потрібно?

— Так, звичайно. Взагалі на скеледромі у нас два інструктори – це я та ще одна дівчина. Ми будемо розповідати усі правила, будуть групові заняття як для дітей, так і для дорослих. Також є можливість індивідуальних занять. Окрім того, ви зможете займатися самі, лише потрібно прослухати правила та пройти невеличкий тест із запитаннями: як злізати, чи можна бігати тощо (посміхається, — ред.).

— Чи є якісь винятки по віку для відвідувачів?

— Так, у нас можуть займатися дітки лише з 6 років, а підлітки до 18 можуть знаходитися на скеледромі лише під наглядом дорослих (тобто рідні) або інструктора. Самим займатися, на жаль, не можна, бо дуже ризикований вид спорту.

— На Вашій сторінці Інстаграм бачила, що до Вас приїздив Олександр Педан (український шоумен та телеведучий), поділіться своїми емоціями та що це взагалі таке було?

— Взагалі, Олександр – щось типу амбасадора скелелазіння в Україні, займається із сином у Києві досить давно. І до речі, він сам нам написав та запропонував. Уже у Сумах пише нам: «Я у Сумах, чи можу прийти до Вас?». А ми на той момент були ще зачинені й тривало будівництво, тому у швидкісному темпі більш-менш прибрали та підготували приміщення.

На фото Ксенія Устименко та Олександр Педан

— Чи відчуваєте цю підтримку від людей стосовно відкриття?

— Знаєте, так, соціальна підтримка дуже велика. І щобільше, навіть власники інших скеледромів в Україні чи просто професійні скелелази запитували, коли відкриття, бо хочуть приїхати. Однак, так сталося, що наше відкриття сталося під час чемпіонату України зі скелелазіння, тому ніхто з них не зміг бути, але плануємо зробити якийсь фестиваль. Можливо за 3-4 тижні.

— У скільки обійшовся ремонт, моделювання та взагалі створення скеледрому?

— Складно відповісти, але скажу так, ми робили самі й це вийшло дешевше, аніж пропонують фірми, які займаються будівництвом скеледромів.

— А от як мені, людині, яка не займалася цим видом спорту, як зрозуміти куди лізти та де який шлях?

— Кожен колір зачіпок – це один шлях. Тобто є жовта, є помаранчева, є чорна тощо. Шляхи або траси розділені по кольорах стрілочками від простішого до складнішого: зелена, синя, жовта, помаранчева, червона та чорна. Якщо ви, наприклад, взялися за стартову зачіпку помаранчевого кольору, то потрібно рухатися тільки по цьому кольору.

На фото вигляд скеледрому 

— У чому взагалі найкраще приходити на таке заняття?

— Спортивний зручний одяг та кросівки або кеди на низькій підошві.

А ви займалися колись цим видом спорту та чи будете відвідувати? Поділіться своїм досвідом та думками з нами у коментарях на нашій сторінці Facebook. 

Біловол Наталія Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook

Джерело

Новости Сумы