Одеситам пояснили як виїхати за кордон на власному авто

Одещина – і так багатьма улюблений регіон, який з початком повномасштабної війни набув ще більшої важливості, ніж будь-коли. Він стійко протистоїть агресії і є порятунком для багатьох, хто змушений тікати від війни. Саме через Одесу йде шлях тих, хто виїжджає за кордон на автомобілі і тут варто знати: є список документів, без яких водія на власному авто не випустять.

Такою важливою інформацією поділився Green Travel посилаючись на дані Міністерства національної єдності України. Ділимося порадами, які допоможуть підготувати всі необхідні документи для виїжджаючи з України на автомобілі.

Документи, які будуть потрібні для виїзду за кордон на авто:

  • водійське посвідчення міжнародного зразка;
  • технічний паспорт на авто;
  • знак для розпізнавання авто України — наклейка з літерами UA;
  • державний номерний знак на автомобілі;
  • міжнародна страховка Зелена карта, яку можна оформити перейшовши за посиланням;
  • сертифікат про техогляд.

Документи, які будуть потрібні для виїзду за кордон на авто

Детально про документи, які потрібно мати виїжджаючи з України

Якщо з технічним паспортом на авто не повинно виникнути проблем, адже він у вас був з часів придбання автомобіля, з іншими документами можуть виникнути питання.

Зокрема, посвідчення водія обов’язково має бути міжнародного формату. Якщо раніше дозволялося перетнути кордон з «правами» старого зразку наразі це змінилося. На кордоні можна скористатися картою або ж електронною версією, що є в додатку «Дія». Якщо у вас документ старого зразка, його можна обміняти подавши відповідну заяву до найближчого територіального сервісу МВС.

Далі про розпізнавальний знак – це звичайна наліпка із символами «UA» у затвердженому законодавством розмірі та формі. Її легко придбати, залишається лише наклеїти із задньої сторони авто.

Щодо красивих номерних знаків, їх доведеться замінити на державні, ті, що ідентифікують авто та відповідають міжнародній нумерації. Не варто забувати, що індивідуальний номер діє виключно на території України.

Також з початку року в деяких країнах потрібно пред’являти міжнародний сертифікат про проходження технічного огляду. Раніше це стосувалося тільки перевізників, вантажівок і автобусів, зараз це починає поширюватися і на приватні легкові авто.

Міжнародна страховка на авто – ще один обов’язковий документ, котрий повинен мати при собі водій. З початком війни до його наявності ставилися лояльно, дозволялося перетинати кордон без поліса, проте зараз одеситів, як і всіх українців, попередили, що колишні умови перестали діяти.

Загалом, якщо з усіма документами зі списку багато хто знайомий, то для тих, хто ще жодного разу не виїжджав за кордон на авто, страховка, мабуть, буде викликати найбільше запитань. Тому розкриємо деякі тонкощі, що стосуються цього документа.

Зелена карта для виїзду за кордон

«Зелена карта» – запорука безпечної подорожі

«Зеленою картою» називають міжнародну автоцивілку. Як і українське ОСЦПВ, автострахування орієнтоване на відшкодування фізичної та матеріальної шкоди потерпілим, якщо застрахований водій буде винуватцем ДТП. Згідно з рішенням Радою Бюро автостраховиків, до якої входить понад 45 держав, поліс повинен бути у кожного, хто виїжджає в іншу країну, де впроваджена така умова. Майже всі ці країни знаходяться в Європі і межують з Україною, тож куди б ви не прямували страховка буде потрібна. Без її наявності неможливо буде перетнути кордон або пересуватися дорогами без штрафу. Крім необхідності дотримуватися закону, у міжнародного страхування є вагомі переваги для автовласника: легке врегулювання ДТП будь-якої складності та покриття навіть дорогого збитку, який може оцінюватися мільйонами євро.

Що стосується процедури оформлення «Зеленої карти», зараз є можливість пройти її за кілька хвилин, без необхідності їхати в офіс. Для цього потрібно перейти на сайт страховика, що надає онлайн-сервіс страхування і пройти кілька віртуальних «кроків»:

  • вказати умови для формування поліса, вибрати страхову пропозицію;
  • заповнити інформацію про страхувальника, залишити контакти, за бажання додати до основної програми додаткову – асистента на дорозі;
  • оплатити страховку.

Після оплати електронний поліс надсилається застрахованому водієві і вже наступного дня набуває чинності для виїзду з України.

Вартість страховки залежить від різних чинників, насамперед від виду транспортного засобу, тривалості поїздки, території. Однак на кінцеву ціну може також вплинути вибір страхової компанії, додаткового пакета послуг, спеціальних пропозицій. Так, наприклад, оформляючи «Зелену карту» можна розраховувати на додаткову знижку або кешбек.

Таким чином за незначну плату і кілька хвилин часу ви зможете забезпечити собі надійний захист під час закордонної поїздки.

Які документи потрібні якщо виїжджає за кордон не власник авто

Які документи потрібні якщо виїжджає за кордон не власник авто

Посвідчення водія міжнародного зразка, державні номери, наклейка, «Зелена карта», як і раніше, потрібні, проте необхідно мати офіційну юридично зареєстровану довіреність від власника автомобіля. У довіреності обов’язково має бути позначка про дозвіл виїзду за кордон. Також у МВС пропонують оформити тимчасову реєстрацію. Отримавши тимчасовий реєстраційний талон на право керування автомобілем водій може спокійно перетнути кордон.

Нагадаємо, що в умовах воєнного часу для виїзду чоловіків призовного віку знадобляться документи, що дають змогу законно перетнути кордон.

Зумівши підготуватися заздалегідь, зібравши всі необхідні документи, не боячись витратити трохи часу, ви зможете безпроблемно виїхати з України в пошуках безпечного життя.

Новости Сумы