Понад 11 тисяч жителів Сумщини залишилися без роботи у 2024 році

Попри майже 13 тисяч вакансій від роботодавців – деякі жителі Сумської області так і не змогли працевлаштуватися. Як показує статистика центру зайнятості, за минулий рік на Сумщині набули статусу безробітних понад 11 тисяч жителів. Втративши роботу кожен може звернутися за матеріальною допомогою до центру, розмір якої буде залежати від вашого попереднього прибутку. Як минув 2024 рік на ринку праці – дізнавалися журналісти MISTOSUMY.

Понад 25 тисяч осіб звернулися за допомогою

Усього послуги центру зайнятості за 2024 рік отримав 25 191 житель Сумської області. Громадяни скористалися такими послугами, як: пошук вакансій за допомогою електронних баз даних, професійне навчання та перенавчання, отримання матеріальної допомоги під час пошуку роботи.

На діаграмі зображена кількість жителів Сумської області, які отримали послуги центру зайнятості

Найбільше зверталося до Сумської філії, у результаті чого, майже 9 тисяч осіб бажали працевлаштуватися, або перекваліфікуватися. До філії у Ромнах звернулося 2 948 осіб, а в Охтирці – 2 630 жителів. За послугами центру зайнятості у Конотопі (5 367 осіб) та Шостці (5 787 жителів) прийшла майже однакова кількість людей.

Працевлаштування, перекваліфікування та зарплатня

За минулий рік роботу отримало 8 814 людей, що на 127 осіб більше за 2023 рік. Діаграма нижче показує, що ситуація серед філій різна. Так в Охтирці змогли знайти роботу усього 966 осіб, а у Сумах понад три тисячі. Конотопська філія допомогла 2 003 особам почати забезпечувати собі життя. Шосткинська та Роменська філія до двох тисяч містян.

На діаграмі зображена кількість жителів Сумської області, які отримали роботу

Згідно з законом про компенсацію за облаштування робочого місця особам з інвалідністю в області її загально виплатили 79 підприємствам. Де Суми відзначилися найбільшою кількістю у 40 бізнесів. І лише 20 бізнесам з Конотопу була виплачена допомога. Однак з іншими філіями ситуації гірше, адже у Шостці (8), Ромнах (7) та Охтирці (4) немає і 10 підприємств, яким була виплачена допомога.

А от працевлаштованих ВПО (внутрішньо переміщені особи) з компенсацією витрат на оплату праці усього 420. Найменшою кількістю відзначилася Конотопська (27 осіб) та Охтирська (41 особа) філії. А найбільше усього допомогли ВПО, можливо, через своє географічне розміщення Суми, – 252 особам. У Шостці виплатили 56, Роменській – 44.

На діаграмі зображена кількість виданих ваучерів жителям Сумської області  

Ваучери – це своєрідний сертифікат для отримання додаткової освіти, підвищення кваліфікації чи перекваліфікації. В області загально їх було видано 1 029, однак, як видно з діаграми, найбільше бажали змінити професію чи підвищити наявну у Сумах. У місті видано 459 ваучерів, а найменше в Охтирці – 131.

На діаграмі зображена середня заробітна платня в області у 2024 році  

Спираючись на статистику з центру зайнятості, можемо вираховувати, яка ж середня зарплатня не тільки по окремих районах, а й по області. Вона становить 10 400 грн, а вираховувалася з вакансій роботодавців, які шукали співробітників. Для розміщення оголошення достатньо звернутися до центру, розповісти про вимоги, умови, спеціалізацію та заробітну платню. Однак найбільшою цифрою зарплати виокремилися Суми та Конотоп – майже 11 тисяч грн. Найменше ж отримують жителі Охтирки, їх заробіток у середньому 9 613 грн.

Безробітні, профнавчання та вакансії

Професійне навчання, або профнавчання – це процес набуття та удосконалення знань, умінь чи навичок, які необхідні для успішної роботи. Загально у Сумській області його пройшло понад тисячі безробітних. До такого виду навчання входять: семінари, курси, тренінги, вебінари тощо.

На діаграмі зображена кількість безробітних у Сумській області, які пройшли профнавчання  

З огляду на статистику бачимо, що найбільша кількість, як безробітних, так і тих, хто отримав профнавчання у 2024 році – у Сумах. Усі інші райони виокремилися більш-менш однаковою кількістю від 190 до 250 осіб. Але недостатньо просто пройти навчання, а й отримати роботу. Так от з 417 осіб у Сумському районі роботу отримало 90,8%, у Конотопському – 95,3%, Шосткинському – 92,3%, Роменському – 97,8%, Охтирському – 96,7%.

На діаграмі зображена кількість безробітних, які отримували допомогу  

Усього 11 245 осіб отримувало допомогу по безробіттю в області. Розмір допомоги залежить від вашого попереднього прибутку. Однак під час воєнного стану процедура отримання виплат – спрощена, а для ВПО (Внутрішньо переміщених осіб) діють додаткові пільги. Так, найбільше безробітних за рік виявилося у Сумах, майже чотири тисячі, а найменше лишилися без роботи в Охтирці – 1 310 жителів.

Навіть з тим, що за рік було опубліковано майже 13 тисяч вакансій, багато містян різних районів не могли працевлаштуватися.

На діаграмі зображена кількість осіб, які брали участь у громадських роботах у Сумській області  

У кількості осіб, які брали участь у роботах громадського та іншого тимчасового характеру відрізнилися Роми, де нарахувалося майже 600 містян. А от найменшою цифрою виокремилася Охтирка з цифрою 51 особа. Загально усього 1 415 осіб Сумської області брали участь у роботах тимчасового характеру, безробітних з них – 1 408. Сім містян, які допомагали рідному місту маючи роботу віднайшлися саме у Шостці.

Громадські роботи – це такі собі короткострокові проєкти, які не передбачають постійну зайнятість. Вони можуть виконуватися неповний робочий день і спрямовані на вирішення соціальних, економічних та екологічних проблем. Такий вид зайнятості надає можливість тимчасово працевлаштуватися людям, які шукають роботу, без спеціальної підготовки.

До робіт тимчасового характеру залучаються:

  • Зареєстровані безробітні;
  • Жителі, які перебувають на обліку центру зайнятості;
  • Працівники, які втратили роботу через вимушене скорочення на роботі.

  Біловол Наталія Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram

Джерело

Новости Сумы