Посилення ворожих ударів, масштабні лісові пожежі та екологічна небезпека: Володимир Артюх про основні загрози для Сумщини на сьогодні 

Як зазначив начальник Сумської ОВА Володимир Артюх під час наради із керівниками районних державних адміністрацій та головами громад Сумщини, на сьогодні першочерговими є завдання щодо забезпечення обороноздатності і захисту інфраструктури від ворожих ударів, захист людей та населених пунктів Сумщини від наслідків лісових пожеж та порятунок водних ресурсів від екологічної катастрофи.

За інформацією обласної військової адміністрації, число обстрілів, які росія завдає по житловій, критичній інфраструктурі, зокрема по енергетичних об’єктах Сумської області порівняно із показниками минулого року суттєво зросла. Зокрема лише з початку року на Сумщині зафіксували більше 12,5 тисяч ворожих ударів, у той час як за 2023 рік їх було 8 тисяч.

«Ворог продовжує застосовувати потужні засоби вогневого ураження – авіаційні бомби, ракети, безпілотники, аби вражати об’єкти критичної інфраструктури і калічити та вбивати наших людей. Тому ми й надалі проводимо евакуацію, у тому числі примусову, вивозимо із небезпечних територій дітей і на сьогодні розглядається питання про розширення переліку цих територій. Сьогодні завдання для керівників на місцях якісно забезпечити цей процес для захисту людей», – наголосив Володимир Артюх.

Ще одна небезпека, з якою зіштовхнулась і продовжує боротись Сумщина – пожежі у лісових масивах. Рішенням ради оборони області районним державним адміністраціям та громадам були надані рекомендації щодо негайного вжиття заходів із протидії поширення вогню, в першу чергу – в населені пункти.

За даними головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Сумській області, на сьогодні в Сумському районі нараховується 117 населених пунктів, які розташовані у безпосередній близькості із лісом і знаходяться у зоні потенційної небезпеки, у Шосткинському – 57, Конотопському – 95, Охтирському – 62, Роменському – 64.

«Однак 187 населених пунктів із цього переліку не дотримались рекомендацій щодо відмежування, обпахування і не вживали відповідних заходів. І варто наголосити, що небезпека лісових пожеж на Сумщині лишається, оскільки на найближчі два тижні синоптики прогнозують суху та вітряну погоду», –повідомив начальник ГУ ДСНС України у Сумській області Денис КАРПЕНКО.

Володимир Артюх звернувся до керівників громад, які до сьогодні не виконали завдання щодо убезпечення своїх територій від поширення вогню і наголосив на персональній відповідальності кожного.

Третя загроза, яка стоїть перед Сумщиною, говорить начальник ОВА – екологічна. У вересні спеціалісти зафіксували нову хвилю забруднення річки Сейм. Вода почала темніти, поблизу водойми з’явився різкий сірководний запах. Фахівці щоденно проводять моніторинг вмісту та стану води, у громадах з використанням спеціальної техніки проводять заходи із очищення біля мостів та понтонних переправ.

«Скиди таких масштабів у Сейм не фіксували впродовж усієї історії. Можемо зробити висновок, що це спланована акція ворога по знищенню річки. Вчиняючи такі дії, росія застосовує і екологічну зброю. Сьогодні усі мають бути дотичними до ліквідації наслідків. Я прошу усі громади долучатись до цього процесу: технікою, залучати людей. У цьому питанні ми вже працюємо на рівні міністерства, працюємо із науковими установами, тому наше спільне завдання – врятувати річку і не допустити ще більшої катастрофи», – підсумував начальник Сумської ОВА.

Також очільник області зазначив , що сьогодні громадам важливо подбати про наявність матеріальних резервів, які необхідні у випадку надзвичайних ситуацій різного характеру. Вони мають бути забезпечені пальним, яке може знадобитися службам ДСНС під час ліквідації пожеж, або ж будівельними матеріалами для надання першої допомоги людям, житло яких постраждало після ворожих обстрілів. У випадку гострої необхідності ці резерви мають бути оперативно надані тим, хто має таку потребу.

Звертаючись до органів місцевої влади у районах області, Володимир Артюх додав: невиконання рішень Ради оборони області, завдань вищого керівництва держави, що стосуються забезпечення безпеки жителів Сумщини, збереження природних ресурсів, попередження серйозних наслідків для екологічної сфери регіону та інших важливих задач може призвести до кримінальної відповідальності. Очільник області зазначив, що на сьогодні щодо окремих керівників, які безвідповідально поставились до своїх обов’язків, підготовані звернення до правоохоронних органів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело

Новости Сумы