Представники Сумського ТЦК про повістки в «Резерв+», рекрутингові центри та план мобілізації | Новини Сум

Сьогодні в Сумах на пресконференції з представниками Територіального центру комплектування та соціальної підтримки порушили питання щодо того, як після ухвалення мобілізаційного закону, який набув чинності після 18 травня, змінилась робота центрів комплектування на Сумщині. 

За перший тиждень після того, як вступив в дію новий закон про мобілізацію, зі 100% військовозобов’язаних мешканців Сумщини, які оновили дані, призвані за службу тільки 2%. План мобілізації у Сумській області не виконаний, натомість з контрактною службою ситуація краща.

Важлива новина: Мобілізація в Україні. Повний перелік хвороб, з якими точно не беруть на службу

Спікери надали роз’яснення, щодо принципів роботи резонансного застосунку “Резерв+” та електронних повісток, які нібито надходять деяким чоловікам.

“Допоміжна система Резерв+ функціонує для пришвидшення уточнення даних військовозобов’язаних. Щодо чуток про повістки у застосунку, наразі терміну “Електронна повістка” законодавчо не існує, тому кожен випадок, коли хтось отримує електронну повістку – це або ІПСО, або шахрайські дії”, – наголосив начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР Сумського обласного ТЦК та СП підполковника Віктор Самонов.

Зазначимо, «Резерв+» — український мобільний застосунок, що дає змогу військовозобов’язаним оновити свої облікові дані та отримати інформацію щодо себе в реєстрі «Оберіг». Реєстрація є добровільною. 

Прийом та облік громадян здійснюється цілодобово в новостворених мобілізаційних хабах.

“У хабі є всі належні умови, де військовозобов’язані можуть пройти військово-лікарську комісію, оновити дані або ж пройти співбесіду і визначитись із майбутнім місцем служби”, – зазначив Харченко.

Цьогоріч Міністерство оборони України розпочало проєкт з рекрутингу до ЗСУ, за допомогою якого українці зможуть виконувати роботу й використовувати цивільний досвід в інтересах армії. Створення та роботу рекрутингових центрів на Сумщині також обговорили на брифінгу.

“Представники військових частин, десантно-штурмових військ, морської піхоти вже працюють у Сумському міському ТЦК та СП. Також створюється рекрутинговий центр у Сухопутних військах”, – проінформував Сергій Харченко.

В таких центрах мобілізовані можуть самостійно обирати ту чи іншу військову частину і спеціальність. Безпосередньо у територіальних центрах комплектування вони можуть поспілкуватись із представниками окремих родів військ, пройти співбесіду і на основі результату визначитись із тим, де хочуть проходити службу.

Представники ТЦК та СП також поінформували про створення в Україні нового роду військ «Сили безпілотних систем». До слова, це перші такі війська у світі. Новий вид військ активно займається рекрутингом і створення своїх підрозділів операторів БПЛА. Всіх охочих стати оператором дронів запрошують опанувати нову професію. Швидкому навчанню посприяють геймерські навички, цифрова грамотність, вміння працювати з мобільними додатками та електронними пристроями.

Ще одним з обговорюваних питань стала тема мобілізації жінок. Відповідь дав т.в.о. начальника Сумського міського ТЦК та СП Сергій Харченко:

“Одразу хочу всіх заспокоїти, жінки проходять військову службу виключно в добровільному порядку. Обов’язковим облік є для представниць медичних та фармацевтичних спеціальностей, ця процедура існує вже давно. Медичні навчальні заклади перед випуском спеціалістів відповідних спеціальностей подають списки згідно з встановленим порядком і такі спеціалісти потрапляють на військовий облік”.

Важливо зазначити, що навіть ті жінки, які знаходяться на військовому обліку, вступають до лав ЗСУ виключно за власною ініціативою.

Чоловіки до 25 років не можуть бути мобілізованими, але за бажанням можуть податися до контрактної служби та почати захищати Україну починаючи з 18 років. Для чоловіків до 30 років є варіант вступу до вищих воєнних навчальних закладів, де вони проходитимуть підготовку 4 роки, а після випуску отримають офіцерське звання, а термін навчання у військових коледжах сержантського складу складає 2 роки.

Джерело

Новости Сумы