Пріоритет фахівців Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» – безперебійне, безаварійне газопостачання + Відео

Усунення наслідків ворожих обстрілів уже як два роки основний посадовий обов’язок газовиків Сумської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України». Не думають ані про ризики, ані про страх. Мчать на місце прильоту, оцінюють масштаби лиха й роблять усе можливе, аби якнайшвидше повернути людям газ.

І повертають.

Героїчних історій аварійників газової вже десятки. Про них пишуть у новинах, говорять на радіо, знімають сюжети. До Дня Соборності України про тих, чия праця єднає, розповіли журналісти регіонального телеканалу «Телекомпанія СТС».

24 лютого 2022 року в селі Низи, під Сумами, люди вперше почули гул військової техніки та вибухи. Селом рухалося більше ста одиниць ворожої техніки, місцеві боялися виходити на вулицю. У перші години своєї присутності окупанти пошкодили підвідний газопровід до села. Лютий мороз, приціл загарбників – тоді без газу могли залишитися понад 1 000 людей.

Спільними зусиллями, злагодженою командною роботою газовики Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» уникнули такого розвитку подій.

Віталій Атманов – водій  Низівської дільниці Сумського управління експлуатації газового господарства, 27 років присвятив цій роботі, один із тих, хто тоді ліквідував витік газу та запобіг вибуху.

«Спочатку був щільний обстріл. Закрити вентель на пошкодженій трубі було неможливо. Коли обстріл припинився, тихо було хвилин з 20. Я пішов, знаючи, куди йти, перекрив задвижку, що подавала газ на село. Потім повернувся додому, і знову був приліт», –  пригадує газовик.

Віталій Атманов, водій Низівської дільниці Сумського управління експлуатації газового господарства Сумської філії “ГАЗМЕРЕЖІ”

Із ремонтом газопроводів зволікати не можна й у мирні часи, а під час повномасштабного вторгнення – надто. Пошкоджені ділянки газовики взялися ремонтувати негайно, оперативно розробили цілу систему сповіщення й безпеки.

«Накладали бандажі на газопровід та заварювали, щоб швидше завершити роботи й повернути газопостачання населенню. Коли бригади закінчували зварювальні роботи, нам подзвонили й повідомили: виїхали артилерійські установки. Ми закінчили роботи якраз до початку чергового обстрілу», – розповідає Олександр Мараховський, старший майстер служби експлуатації мереж і пунктів редукування газу Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ».

Олександр Мараховський, старший майстер служби експлуатації мереж і пунктів редукування газу Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ»

Окрім Низів, обстрілювали й сусідні населені пункти. Одного разу Віталію Атманову повідомили: поцілили в газопровід високого тиску. Газовик не зволікав, діяв спільно з бійцями територіальної оборони. «Тоді перебили високовольтну лінію. Неможливо було визначити, чи горить газопровід, чи іскрять дроти. Ми з хлопцями з тероборони дивилися в тепловізор, вони одягли на мене бронежилет і довели до місця призначення», – згадує старший майстер…

До слова, за майже два роки повномасштабної війни через постійні обстріли в 20-ти кілометровій прикордонній зоні пошкоджено близько 300 об’єктів газопостачання. Щодня Сумську область обстрілюють десятки разів, і майже щоразу є ризик вибуху газу.

Газовики Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» докладають максимум зусиль, аби забезпечити людям безперебійне, безаварійне газопостачання. Так було, так є, і так буде завжди.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело

Новости Сумы