Розподіл газу – результат роботи сотень фахівців

Переоцінити значимість роботи підприємств критичної інфраструктури сьогодні важко. Тим паче – на прикордонні. Сумська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» («ГАЗМЕРЕЖІ») –  одна з компаній, яка тримає енергетичну стабільність сумського регіону. І єдина компанія на Сумщині, яка має ліцензію на розподіл газу населенню, бюджетним установам і організаціям та іншим споживачам області.

Фахівці Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» щодня оцінюють реальний стан газорозподільних мереж. Лише після цього роблять висновки про можливість їх безперебійної та безаварійної роботи. Простими словами: якщо у вас цілу добу були теплі труби, із конфорки йшов газ – значить напередодні представник територіального найближчого до вас управління експлуатації газового господарства над цим добре попрацював.

В умовах воєнного стану можливість Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» здійснювати постійний моніторинг технічного стану газопроводів, забезпечувати їх належну експлуатацію, гарантувати своєчасні виїзди за аварійними викликами, оперативно ліквідувати витоки газу, здійснювати локалізацію аварійних ситуацій, посилений нагляд за станом газорозподільної системи на території ліцензованої діяльності задля забезпечення їх цілісності та функціональності прямо впливає на стан обороноздатності Сумської області. А відтак, саме Оператор ГРМ несе відповідальність за безперебійну та безпечну доставку газу газовими мережами всім споживачам області.

Що стоїть за лозунгом «безперебійне, безаварійне газопостачання»?

Безперебійне – це про стабільність, а безаварійне – про безпеку. Сама робота з забезпечення якісного обслуговування газових мереж триває безперервно.  Тим паче останні два роки для газовиків на прикордонні тісно пов’язані з небезпечними наслідками обстрілів, результатами яких є витоки газу.

Стаття 3 Конституції України проголошує: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Отже, життя – найбільша цінність, якою володіє людина.

Лише за минулий тиждень, наприклад, у прикордонному Глухові аварійно-диспетчерська служба Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» виявила та усунула 37 витоків газу, а служба контролю за виробництвом провела комплексне приладове обстеження майже двох кілометрів надземних газопроводів.

Загалом із початку року аварійно-диспетчерська служба Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» здійснила 5 193 виїзди на виклики. Із них підтверджені аварійні ситуації (витоки газу, пошкодження ГРМ, вибухи, отруєння в газифікованих приміщеннях, припинення газопостачання) фахівці відпрацювали в 4 330 випадках. 26 разів аварійна газова виїжджала на пожежі. І вже 16 разів цього року газовики відновлювали механічне пошкодження газопроводу внаслідок бойових дій.

Чому «кожна гривня рятує опалювальний сезон»?

Незважаючи ні на що, газорозподільна компанія вживає всіх заходів, аби споживачі мали природний газ в домівках. Оплатити послугу з розподілу газу сьогодні тотожно здійсненню ремонтів, модернізації газорозподільної мережі, закупівлі необхідних комплектуючих для роботи аварійно-диспетчерської служби.

Газорозподільна система як живий організм, потребує постійної діагностики. Лише завдяки комплексно-приладному обстеженню можна не лише визначити стан газових мереж: виявити пошкодження, витоки газу та вчасно їх ліквідувати, але й виявити несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи, несанкціонований відбір  природного газу, тощо. А тому, від скрупульозності виконання своєї роботи та професійних навиків залежить безаварійне та безперебійне газопостачання. Технічний огляд та технічне обстеження, оцінка технічного стану об’єктів систем газопостачання, визначення можливості подальшої експлуатації газопроводів, здійснення запобіжних заходів для безаварійної експлуатації об’єктів систем газопостачання, а також забезпечення промислової, пожежної та техногенної безпеки й охорони довкілля на цих об’єктах є прямим обов’язком Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ».

Безаварійність газопостачання залежить не лише від тих заходів, яких комплексно та регулярно вживають працівники технічних служб, а й від відповідального ставлення до вимог правил безпеки систем газопостачання власне споживачів.

Газ не може рухатися трубою самостійно. Він пересувається завдяки поступовому зниженню тиску: від високого до низького. Це поступове зниження тиску забезпечує газорегулююче обладнання: найчастіше –  газорегуляторні пункти, які виглядають як жовті шафи. Обладнання всередині цих пристроїв має бути налаштоване так, щоб газові прилади в оселі працювали коректно. І все це потребує не лише грошових вкладень з боку Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ», але й людського ресурсу, тобто участі в процесі спеціалістів.

Сумська філія «ГАЗМЕРЕЖІ» наголошує та просить споживачів відповідально ставитися до сплати за надані послуги розподілу природного газу, а головне – не наражати себе та оточення на небезпеку.

 

 

Джерело

Новости Сумы