Догляд за власним здоровʼям, а особливо в міжсезонний період — це завжди комплексний підхід, в якому важлива кожна складова. У сучасному світі, де стрес, малорухливий спосіб життя та незбалансоване харчування стають буденними викликами, важливо знати, як ефективно дбати про себе.
Режим та корисні звички
До найважливіших складників для покращення загального самопочуття лікарі відносять правильний сон та дбайливий догляд за власним емоційним станом. Якщо звичка спати не менше 7-8 годин на добу виробляється протягом певного часу, то стресові ситуації можуть виникати непередбачувано, а тому варто вміти вчасно їх приборкати, а за можливості взагалі уникнути надмірного емоційного навантаження. З таким, наприклад, часто стикаються шанувальники азартних розваг, проте навіть для них є чудова альтернатива та можливість грати у самі кращі ігрові автомати безкоштовно, що дозволяє як мінімум не переживати за результат.
До корисних звичок, які у довгостроковій перспективі неодмінно позначаються на загальному самопочутті, фахівці відносять низку загальних правил, про які чув кожен, проте далеко не всі їх дотримуються:
- Питний режим;
- Збалансоване харчування;
- Відмова від шкідливих звичок;
- Регулярна фізична активність.
Цікаво, що один з найперших відчутних ефектів від дотримання такої “дієти” — це покращення саме ментального здоровʼя.
Практичні поради
Збалансований раціон є одним з ключових шляхів до підтримки та покращення загального стану здоровʼя, причому секрет криється саме у збалансованості. Це стосується уважного вибору продуктів та страв, які переважають у повсякденному раціоні, а також відмови від надмірної кількості цукру чи пропуску прийомів їжі. Особливо важливим, як зазначають дієтологи, є саме сніданок, що має включати білок, корисні жири та вуглеводи: яйця, вівсянка або горіхи.
А от відмова від важкої їжі ввечері сприятиме комфортному сну. Він відіграє головну роль у відновленні організму, а тому також вимагає дбайливого підходу. Наприклад, необхідно прокидатися і лягати приблизно в той самий час, створити комфортне середовище та уникати будь-яких екранів принаймні за пів години до сну.
В управлінні стресом ефективно допомагає планування власного дня, наявність регулярної фізичної активності, що стимулює вироблення ендорфінів, а також чітке розмежування роботи і відпочинку. Це дозволяє знайти такий необхідний час для себе та власного хобі, щоб відчувати черговий день насиченим та збалансованим. Всі ці поради потребують часу та звички, проте жодна з них не вимагає сторонньої допомоги, тож власне самопочуття насамперед у руках кожної людини особисто.
УЧАСТЬ В АЗАРТНИХ ІГРАХ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ ІГРОВУ ЗАЛЕЖНІСТЬ. ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ (ПРИНЦИПІВ) ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ГРИ.
Матеріал пропонується з ознайомчою метою особам, які досягли 21 року і не є рекламою азартних ігор. Також підкреслюємо, що азартні ігри є розвагою і участь в азартних іграх не може бути джерелом доходів чи альтернативою роботі.
Сайт не несе відповідальність за наявність у організаторів азартних ігор та/або букмекерської діяльності відповідних ліцензій в Україні.