Шосткинський педагог стала однією з розробниць тренінгу на тему надолуження школярами освітніх втрат

Через війну українські школярі зіштовхнулися з величезними освітніми викликами. Вимушені перерви в навчанні, відсутність живого спілкування та звичної атмосфери класу — усе це залишає глибокий слід у їхньому розвитку та мотивації.

Як інформує гуманітарна організація «People in Need Ukraine», у рамках проєкту «Людина в біді», завдяки фінансуванню Європейського Союзу та чеського народу, відбувся триденний тренінг для 12 тренерів-викладачів. Після курсу вони передадуть отримані знання тим педагогам, які своєю чергою допомагатимуть дітям надолужувати освітні втрати. Вони фокусуватимуться на індивідуальній діагностиці освітніх прогалин та забезпечуватимуть психоемоційну підтримку учнів.

«Тренери-викладачі програми мають практичний досвід викладання й роботи у сфері освіти. Ми спеціально сформували команду з фахівців з різним досвідом, як практичним, так і методичним. Програма нашого тренінгу рекомендована для впровадження у закладах післядипломної та неформальної освіти», — розповідає співголова освітнього кластеру Маргарита Чайка.

 «Я вважаю, що вчителі повинні ставити собі питання: чому я викладаю? Якщо моя мета підготувати випускника до сучасного світу, то я маю осучаснити свої методи викладання», — говорить Галина Бондар, одна з розробниць тренінгу, директор шосткинського НВК № 9.

Програма з надолуження освітніх втрат охопить 4 області: Дніпропетровську, Донецьку, Харківську та Сумську. Близько 1500 учнів 5-х та 9-х класів отримають можливість покращити знання з математики, української та англійської мов.

Світлана Бондар, яка працювала викладачем у першій хвилі проєкту, ділитися досвідом: «Наразі на рівні держави ми не маємо затверджених методичних рекомендацій, як працювати з освітніми втратами. В рамках 45 хвилин уроку вчителі не мають часу викласти матеріал та одночасно відновити освітні прогалини. А тьюторські програми фокусуються на конкретних проблемах, тому мають кращий результат. Я вважаю, що це порятунок української освіти».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело

Новости Сумы