Сьогодні виповнюється 25 років з дня заснування Національного природного парку “Деснянсько-Старогутський”

Цього дня, 23 лютого, 25 років тому Указом Президента України було створено Національний природний парк «Деснянсько-Старогутський» з метою  збереження, відтворення та раціонального використання ландшафтів східної частини  Українського  Полісся  з  типовими  та унікальними    природними    комплексами,    що    мають   важливе природоохоронне,  наукове,  естетичне,  освітнє,  рекреаційне   та оздоровче значення.

Природний парк розташований на крайній півночі України у Середино-Будській громаді Шостксинського району. Його площа – 16 214,36 га. З цих земель 7271,86 га надано парку у постійне користування, в тому числі земель лісового фонду – 7232,2 га.

Рішенням 21 сесії Міжнародної координаційної ради з Програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” (МАБ) 26 травня  2009 р. створено біосферний резерват “Деснянський”. Його ядром є національний природний парк “Деснянсько-Старогутський”.

За особливостями природних комплексів і ландшафтних рис на території Деснянсько-Старогутського НПП можна виділити дві частини: Старогутську та Придеснянську. Старогутська частина – це цілісний лісовий масив, який є південною частиною відомих Брянських лісів і репрезентує природу сходу Українського Полісся. Придеснянська частина займає долину Десни і складається з 8-ми окремих ділянок.

Парк розподілений на кілька зон: заповідна, регульованої рекреації, господарська, стаціонарної рекреації. Зокрема зона регульованої рекреації виділена для відпочинку населення, відвідування парку туристами. До війни тут велася екологопросвітня робота, дозволялася господарська діяльність з дотриманням як загальних правил екологічної безпеки, так і спеціальних вимог, встановлених охоронним режимом. Ця функціональна зона у парку є найбільшою (7820,76 га).

Головний офіс НПП “Деснянсько-Старогутський” розташовувся у Середина-Буді. Наразі він частково зруйнований окупантами. Через постійні обстріли міста адміністрація парку перевела офіс та співробітників до Шостки, а саме на базу ЕкоЦентру С.Корнієнка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело

Новости Сумы