Сумщина протистоїть пропагандистській експансії росіян

ЗМІ, які працюють у прикордонних з країною-агресором регіонах, потребують державної підтримки. В цьому переконана представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Сумській області Лариса Якубенко.

На сьогоднішній пресконференції у Шостці вона наголосила на важливості функціонування місцевих медіа. «Саме наші прикордонні медіа протидіють ворожому слову. І сьогодні вороже слово – це зброя теж», – сказала Лариса Якубенко.

Представниця Нацради зазначила, що ворог на початку повномасштабного вторгнення використовував пересувні ретранслятори, які ретранслювали російське радіо. Під час блекаутів в кінці 2022 – на початку 2023 рр., як тільки вимикалися наші радіостанції, що мовлять на прикордонні, відразу на тих же частотах з’являлося російське радіо. Такі випадки були тоді зафіксовані у Шостці і Шосткинському районі.

У минулому році обласна військова адміністрація, у тому числі разом з  Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, розробила дорожню карту розбудови інформаційного простору та протидії ворожому мовленню.

Лариса Якубенко розповіла про те, що в дуже стислі терміни на Сумщині були побудовані дві додаткові вежі, йде тестове мовлення. В декількох прикордонних районах розпочато мовлення ще двох українських радіостанцій. У минулому році Нацрада надала 6 дозволів на тимчасове мовлення на передавачах зі збільшеною потужністю. Зокрема, потужність передавача, який у нас транслює Радіо «Промінь», збільшено утричі. У 2023 р. було оголошено конкурс на 10 радіочастот, в тому числі, 3 частоти – у Шосткинському районі.

Представниця Нацради констатувала: на прикордонні є території незадовільного покриття телевізійним сигналом. У Шосткинському районі це Есманська, З.-Новгородська, С.-Будська громади. Погане покриття ФМ-сигналом у тих же Есманській, З.-Новгородській, С.-Будській, а також Шалигінській громадах.

За інформацією Лариси Якубенко, на Сумщині окрім суспільного мовника працюють 40 телеканалів (в цифровому форматі – 30 загальнонаціональних та 5 – місцевих). Також є 4 кабельних мовника, 12 місцевих радіостанцій. У Шостці видані ліцензії на 10 частот, на 8 – ведеться мовлення. У Сумах 20 частот, на яких працюють телерадіокомпанії, у Конотопі – 6 частот.

Було повідомлено про те, що  наприкінці минулого року відбувся конкурс на місцеве цифрове мовлення в МХ-5. Переможцем стала сумська телекомпанія СТС. «У Шостці добавиться ще один цифровий мовник…  Для Шосткинського району – це дуже добре, тому що буде ширше покриття території», – зазначила представниця Нацради.

За її даними, в області зареєстровано 17 суб’єктів у сфері друкованих медіа, які разом видають 26 газет. На Сумщині зареєстровано і 9 суб’єктів в сфері онлайн-медіа (16 сайтів). В порівнянні з іншими областями медіа у нас реєструються дуже активно.

 

Джерело

Новости Сумы