У Конотопському освітньо-соціальному просторі “Ок Хаб” рятувальники вчили місцевих волонтерів що робити при пожежі, якщо поруч є поранені та як не піддатися паніці під час обстрілу.
Участь у тренінгу взяли 10 волонтерів. Одним з етапів навчання став інтерактив "Міф чи правда?". Учасникам пропонували твердження з тем безпеки, які можна зустріти в інтернеті чи соцмережах. Завдання — визначити, де правда, а де — небезпечний міф. Після кожної відповіді разом розбирали, чому це правильно або хибно, і які можуть бути наслідки помилкових дій у реальному житті.
Тренінг у Конотопі. Суспільне Суми
“На цей час проводяться різні тренінги, мінна безпека, що робити під час прильотів і т.д.. Тренінги набирають зацікавленість у населення, але вона має періодичний характер. Ось була атака — є запити від населення, тобто все залежить від ситуації”, — сказав представник ДСНС Володимир Борута.
Тренінг у Конотопі. Суспільне Суми
Під час тренінгу Володимир Борута пояснював кожне твердження про безпеку під час грози на прикладах з життя. Такий підхід допомагав учасникам краще зрозуміти, чому одні поради — правдиві, а інші — міфи, які можуть бути небезпечними.
Тренінг у Конотопі. Суспільне Суми
Пані Наталія відвідує подібні заходи систематично. Тренінги подібного плану, говорить жінка, навчають діяти під час обстрілів та надзвичайних ситуаціях.
“Тренінги однозначно допомагають, тому що ми живемо в достатньо небезпечний період, і вони допомагають правильно діяти, здоров’я, життя. Тренінги потрібно проводити і для дорослих і для дітей”, — Наталія.
Тренінг у Конотопі. Суспільне Суми
В кінці тренінгу учасники отримали пам’ятки з навчальною інформацією, як діяти та куди звертатись у випадку надзвичайної події. Подібні тренінги, говорить Володимир Барута, організовують постійно. Зареєструватись на них в “Ок Хаб” можна в соцмережах організації.